Zavrieť

Porady

Tlakomer

Máte niekto skúsenosti s meraním tlaku v domácnosti. Ktorý tlakomer je dobrý? Vďaka za radu.
Usporiadat
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Nakoľko mám problem z nízkym tlakom máme doma digitálny tlakomer. Je to dobrá vec ho mať doma pretože, ked som s tým mala väčšie problemy nemusela som chodiť každý den k lekárke si ho dať merať. Mame doma taky na zapästie a je spoľahlivý. Aj priateľ ho zčasu na čas použije pre kontrolu. Stal myslí 1300,- Sk a kúpila som ho v Ba v Avione v obchodíku ale neviem ako sa volal. Myslím si že na domáce použitie uplne stačí. Má pamäť na určitý počet merani ale to som nikdy nevyužila pretože som si to vždy zapísala do diara.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Keďže vysoký krvný tlak je pre mňa strašiak číslo jedna, mám tlakomery dva. Jeden klasický s fonendoskopom, ten je najpresnejší. Druhý pohodlnejší na zápästie, ale vtedy opakujem merania trikrát za sebou a spriemerujem. Robím to roky, funguje to.
Naposledy upravil Danila : 31.07.06 at 10:58
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Asi dva roky užívam pilulky na vysoký tlak. Najprv som dostal tlakomer klasický. Ten je údajne presný a relatívne lacný. Ovšem mal jednu chybu - tlak mi musel merať niekto, spravidla dcéra.
Preto som poriešil elektronický, nie na zápästie. Presný, s pamäťou, ciachovaný. Značka OMRON (japonský či aký). Akciové tlakomery v sieťových obchodoch by som rozhodne nekupoval, sú údajne len veľmi orientačné. Tlak si meriam len veľmi sporadicky. Upravil som životosprávu: prestal som dosáľať a keď ja niečo vyrím, dám soli menej. To moje svedomie dostatočne uspokojuje.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
tiež ma to zaujíma, dcéra mi tiež radí len klasický kvôli presnosti. Ale ja si to chcem merať sama a pravidelne. Takže OMRON? hm, kto sa ešte pridá so skúsenosťami?.
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

OMRON je dobrý, ale kúp na pažu a nie na zápästie. Je presnejší ako zápästný.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Omron

http://www.celimed.sk/

Nemám síce tento typ, ale všade ho odporúčajú.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Môj názor je taký, že najlepšie je odmeraný tlak ten, ktorý počujem, čiže s fonendoskopom. Mala som aj digitálny, ale tie zvyčajne merajú viac a keď sa mi pokazil(nameral mi 220/125), tak tlak mi skoro aj stúpol na tú nameranú hodnotu. Odvtedy dôverujem len svojim ušiam. Viem, že by som si nemala tlak merať sama, ale robím to a odpočítam si cca 5 z nameraného tlaku.
Fonendoskop nemusí byť lekársky. Tie sú dosť drahé. Spolieham sa na tlakomer s fonendoskopom za cca 1000 Sk. Aj v zdravotníckych potrebách mi tvrdili, že sú s ním dobré skúsenosti. Potvrdzujem to, lebo si občas nameraný tlak porovnávam s nameraným lekárkou a hodnoty sú rovnaké. Značka Jares talianskej výroby.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Pretože cievne problémy a problémy s tlakom máme v rodine tak trochu geneticky zakódované a okrem toho už v mojom veku je to normálne, tiež som hľadala ten najlepší. Mám OMRON, ale na zápästie. Lepší je jednoznačne ten na pažu. A podľa lekárov (aj lekárnikov) je najpresnejší klasický ortuťový s fonendoskopom. Ale s tým sa treba trošku naučiť narábať, ale dá sa to, nie je problém merať si sám aj s tým.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

chcela by som po čase oživiť túto tému...
aké sú vaše skúsenosti a odporúčania?
ktorý tlakomer by ste doporučili a ktorý určite nie?
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

STRELEC Pozri príspevok
Asi dva roky užívam pilulky na vysoký tlak. Najprv som dostal tlakomer klasický. Ten je údajne presný a relatívne lacný. Ovšem mal jednu chybu - tlak mi musel merať niekto, spravidla dcéra.
STRELEC Pozri príspevok
Preto som poriešil elektronický, nie na zápästie. Presný, s pamäťou, ciachovaný. Značka OMRON (japonský či aký). Akciové tlakomery v sieťových obchodoch by som rozhodne nekupoval, sú údajne len veľmi orientačné. Tlak si meriam len veľmi sporadicky. Upravil som životosprávu: prestal som dosáľať a keď ja niečo vyrím, dám soli menej. To moje svedomie dostatočne uspokojuje.
vlani sme otcovi kupili tiez tlakomer znacky OMRON-v lekarni,vysiel tusim oklo 1600 Sk a ma adapter-to je dolezite lebo inak do neho idu 4 baterie a ked su uz slabe,masinka nemeria dobre....adapter ma vyhodu-vzdy ked meriame,mame to v zastrcke.
dolezita rada od lekara:

najlepsi je tlakomer/ z tych digitalnych/ pazovy,hlavne po 50 -ke by sa mal kupit len taky-meria presne.
ten na zapästie je len orientacny,nikdy nie presny-vraj nema taku citlivost.
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

Najlepší tlakomer je klasický. Aj ten z blšáku od rusov je lepší ako hociktorý elektronický. Aj lekári používajú najradšej klasické tlakomery. Videl som, že mali v nemocnici kvalitný elektronický tlakomer, ale nemerali mi ním tlak, ale klasickým, vraj je lepší. Fyziku neoklameš, a keď to počuješ vo fonendoskope, musíš dospieť k najpresnejšej hodnote.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

posúvam, som zvedavá na názory, skúsenosti, odporúčania...
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Najlepší je starý otruťoví tlakomer digitálne nie su vôbec dobre lebo merajú zle všetky, mam s tym zlé skusenosti. lebo merajú od závislosti od baterky či je alebo nieje dobre nabitá,thak odmerá to čo sa mu páči. odporúčam ten ortuťoví určite
0 0
jajko50 jajko50

jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

Máme doma OMRON s adapterom, takže baterky, alebo ich kapacita ma netrápia. Funguje už zopár rokov a super. A ešte drobnosť, ktorú neuvádzate je: Pán doktor internista ma upozornil, aby som si meral na pravej ruke, lebo tam mám tlak o niečo vyžší ako na ľavej. Ním namerané hodnoty boli zhruba totožné s elektronickým. Tak meriam pre istotu na pravej. Možno to tak nefunguje u každého človeka --skúste obe ruky a uvidíte.
0 0
Mixxer Mixxer

Mixxer je offline (nepripojený) Mixxer

jednoznacne odporucujem klasicky mechanicky tlakomer s fonendoskopom, je najpresnejsi. S digitalnym ked si meriam tak zakazdym mi ukaze nieco ine a robit si priemer mi pripada cudne, lebo to podla mna nie je presny udaj.

0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
ja som za ortuťový tlakomer lebo ten odmeria vždy presne a nie ako digitálny, na ten nie je spolahutie nikdy nemeria presne
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Taktiež si myslím, že ortuťový tlakomer je najpresnejší, no len aby aj sluch bol v poriadku. Ja mám tiež problémy s tlakom, takže mám aj taký, aj zápästný a som spokojná, lebo meria presne. Aspoň zatiaľ.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
pasuliatko Pozri príspevok
j... nie ako digitálny, na ten nie je spolahutie nikdy nemeria presne
Odkiaľ máš túto informáciu? Synovi (po operácii srdca), keď chodil na kontroly do kardiocentra, merali vždy Omronom - odmerali tlak na všetkých štyroch končatinách, spriemerovali...
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Marína Pozri príspevok
Môj názor je taký, že najlepšie je odmeraný tlak ten, ktorý počujem, čiže s fonendoskopom. Mala som aj digitálny, ale tie zvyčajne merajú viac a keď sa mi pokazil(nameral mi 220/125), tak tlak mi skoro aj stúpol na tú nameranú hodnotu. Odvtedy dôverujem len svojim ušiam. Viem, že by som si nemala tlak merať sama, ale robím to a odpočítam si cca 5 z nameraného tlaku.
Fonendoskop nemusí byť lekársky. Tie sú dosť drahé. Spolieham sa na tlakomer s fonendoskopom za cca 1000 Sk. Aj v zdravotníckych potrebách mi tvrdili, že sú s ním dobré skúsenosti. Potvrdzujem to, lebo si občas nameraný tlak porovnávam s nameraným lekárkou a hodnoty sú rovnaké. Značka Jares talianskej výroby.
Odporúčam ten istý, ktorý aj pred troma rokmi, manometrický. Ortuťové sa už majú prestať vyrábať.
0 0
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

Máme doma tlakomer OMRON už niekoľko rokov. Nie je to lacná záležitosť (stál do 3.tisíc Sk.)Mama má kolísavý tlak, preto sa stal doma veľmi potrebný. Skutočne však nie je spoľahlivý - len orientačný. Stalo sa mi viac krát, keď som volala pohotovosť (aj záchranku), že tlak bol po ich meraní rozdielny s mojím meraním.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať