Zavrieť

Porady

Tetovanie - aká živnosť?

Vie mi niekto poradiť pod akú živnosť spadá tetovanie? Prešla som celý internet a všade je uvádzané ako voľná živnosť, služby súvisiace so skrášľovaním tela. Na úrade mi však bolo povedané, že je to remeselná živnosť a patrí pod kozmetické služby, takže potrebujem vyučenie v odbore kozmetička alebo nejaký ďalší kurz. Čo sa týka hygieny a zdravotného preukazu, je mi všetko jasné... ale s tým tetovaním tela je to zúfalé, je v tom neporiadok a každý tvrdí svoje... Ďakujem vopred za odpoveď.
vicktor Nejde o skraslovanie tela, ale presne naopak.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Na urade nech si precitaju zoznam volnych zivnosti

    https://www.minv.sk/?zivnostenske-po...ie&subor=40259

    polozka 96 - VOLNA ZIVNOST - Ostatne osobne sluzby - Sluzby suvisiace so skraslovanim tela - Ozdobne tetovanie

    - rozoberane aj tu: http://www.123podnikanie.sk/remeseln...eseln-ivnosti/
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    andrea354 Pani mi ukazovala dany zoznam, ale vraj sa rozlisuje ozdobne tetovanie a tetovanie s narusanim integrity ludskej koze... kde pod remeselnymi zivnostami je uvedene tetovanie? Nikde, su tam len kozmeticke sluzby... nastrelovanie nausnic, resp. piercing je rovnako narusenim integrity koze a rovnako su tam aj prisne hygienicke zasady, ale to uz patri pod volnu zivnost? Nechapem tu "logiku"... takto ma odbili uz 2 uradnicky.
    alaya1 Ozdobne tetovanie je normalne tetovanie, tatoo- je napr. malba na telo. Chod za veducim oddelenia, pripadne napis dotaz na MInisterstvo vnutra, pod co patria zivnostenske urady- napis svoju skusenost a poziadaj o stanovisko e-mail: ozp.svs@mvsr.vs.sk

    Inak dobre tupane tam pracuju ASi absolvenstky socialna praca
    dmc chod za jej veducou. Uradnicka si nemoze sama upravovat zoznam. Toto je oficialny zoznam volnych zivnosti.
      zbaliť

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    skús si nájsť na nete živnostenský list tetovacieho štúdia

    ja som si vygooglila tetovacie štúdiu a podľa IČO v živnostenskom registri som našla, že majú živnosť na:Služby súvisiace so skrášľovaním tela

    Tetovanie - aká živnosť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.