Zavrieť

Porady

Školstvo

Nestretla som sa s touto témou na porade, ale možno sa niekto nájde.Na školách stále vládnu staré štruktúry,ktorí preferujú dôchodcov a takzvaných učiteľov so stredoškolským vzdelaním.Najhoršie je ,že nemajú ani záujem získať kvalifikovaných učiteľov a vôbec nedávajú priestor mladým.Aspoň tak je to na našej škole.J a nie som žiadna mladica, mám 45 rokov ,ale tieto skutočnosti ma tak dožrali,že som sa rozhodla kandidovať na post riaditeľa školy.Vie niekto, ako vypracovať pracovný zámer ?Ďakujem za každú radu .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopi je offline (nepripojený) kopi

    kopi
    Pracovný zámer? To myslíš ako "víziu" do budúcnosti? Čo by si chcela spraviť a ako dokonale a profesionálne viesť školu? Takéto niečo? Ak áno, tak Ti skúsim niečo nájsť. Myslím, že niečo také mám.

    mashka je offline (nepripojený) mashka

    mashka
    Ďakujem,že mi odpovedáš.Nikto akosi nechce ddebatovať na túto tému.Som Ti naozaj veľmi vďačná.

    mashka je offline (nepripojený) mashka

    mashka
    Prepáč, od radosti, že mi niekto konečne odpovedal, som zabudla odpovedať na otázku.Áno , presne to mám na mysli.

    Lucuš je offline (nepripojený) Lucuš

    Lucuš
    mashka
    Nestretla som sa s touto témou na porade, ale možno sa niekto nájde.Na školách stále vládnu staré štruktúry,ktorí preferujú dôchodcov a takzvaných učiteľov so stredoškolským vzdelaním.Najhoršie je ,že nemajú ani záujem získať kvalifikovaných učiteľov a vôbec nedávajú priestor mladým.Aspoň tak je to na našej škole.J a nie som žiadna mladica, mám 45 rokov ,ale tieto skutočnosti ma tak dožrali,že som sa rozhodla kandidovať na post riaditeľa školy.Vie niekto, ako vypracovať pracovný zámer ?Ďakujem za každú radu .
    Nebude to náhodou tým, že kvalifikovaný učiteľ ako napríklad jazykár keď ukončí vzdelanie alebo odučí 1 rok tak sa poobzerá po oveľa výhodnejšom platenom mieste alebo jednoducho odíde do zahraničia?
    Veď školstvo je veľmi málo platený džob a môžeš mať aj 3 vysoké školy!

    mashka je offline (nepripojený) mashka

    mashka
    Nuž,to je pravda,ale v tomto prípade ide o to, že o trvalé zamestnanie mali kvalifikovaní ľudia, ktorí už vonku boli, majú svoje rodinu a chcú stále zamestnanie, ale prekvapujúco práve ich nechali odísť a uprednostnili nekvalifikovaných.Mali sme dve perspektívne jazykárky ,nemčinárku a angličtinárku,Obe poslúžili na 10 mesiacov a potom ich pre nedostatok miesta nechali odísť.Zostali nekvalifikované so strednými školami.Ide o to , že im treba menej zaplatiť,a zostane viac pre vedenie a spol. na odmeny.O dôchodkároch ani nehovorím.Keby som to nezažila,tak by som ani neverila nikomu, že také niečo môžebyť.Možno sa tu nájdu nejaké chyby,ale syn detskou pištoľou strelil do LCD monitora, takže ten pomaly odchádza a ja nevidím celú obrazovku.Kúpili sme už nový, ale nie je namontovaný.,takže za prípadné chyby sa ospravdlňujem.

    mashka je offline (nepripojený) mashka

    mashka
    Ešte jednu poznámku. Pospájali sa jazykové skupiny, preto bolo menej hodín.KVôli tomu musel niekto odísť.

    malalulu je offline (nepripojený) malalulu

    malalulu
    Podľa zákona 553/2003 predsa nemôžeš zamestnávať v škole nekvalifikovaných ľudí. Je síce pravda, že niekedy sa musí zákon porušiť, keď toho jazykára nie a nie zohnať, musíš brať čo je aj bez kvalifikácie a poviem, ti,že niekedy je to fuška.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.