Zavrieť

Porady

Uchytenie dreveneho tramu

chceli by sme doma podobne prevedenie tramov ako na danom obrazku:
http://www.keradekor.sk/data/keradek...230badeb94.png
Problem je, ze mame podlahove kurenie, takze zo spodu to budem lepit Mamutom(alebo niecim podobnym) a zo stropu mame zelezobeton(dvojpodlazny dom), lenze strop je znizeny o 10cm sadrokartonom. Ake uchytenie pouzit? Pozdlzny tram(4 metre) bude len imitcia, pretoze mam obavy, ze tych 40 kil by sadrokarton nemusel uniest
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Také imitácie trámov sa uchytávajú do steny, nie o strop. Treba vymyslieť systém, aby sa to uchytilo o stenu a zároveň aby to bolo čo najviac zamaskované.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    este si to dobre rozmyslite, vyzera to uplne strasne tieto imitacie. ale ked uz to musi byt, tak suhlasim s chobotom. ukotvit to steny.

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Však prevŕtaj sádrokartón a sprav dieru pre hmoždiny v tom železobetónovom strope. Do hmoždimy daj vrut ako sa používa na radiátory ( vrut+M10 ) poprípade predĺž závitovou tyčou M10 + spojovacia dlhá matica M10. Závitovka môže ísť cez celý trám a na zaistenie použi podložku+maticu M10. V mieste kde v tráme bude matica sprav dieru aby vošla podložka ( aj nástrčkový kľúč ) trebárs d25/10,5 do hĺbky 5 cm a koniec otvoru zo spodu zablenduj a prispôsob okolitému drevu. Dĺžka M10 pod sádrokartónom musí byť aspoň 1 cm kratšia ako je výška hrady - aby sa po montáži skryla dovnútra trámu spolu s podložkou a maticou a dalo sa zablendovať.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bodliak A to všetko kôli potemkinovi ? Navyše: "3 late zlepene do U-ka", nie trám.
    lubko6394 Lenže on to U-čko vymyslel z dôvodu zníženia váhy. Takto môže upevniť aj masív bez rizika a môže to byť aj historicky zaujímavý originál.
    kenee Lubko to pochopil. nie som z tych co by daval zlepene profily, lebo som kkt ale z dovodu nizsieho zatazenie sadrokartonu. toto znie ok, len ci sa trafim z dierami. Nasjkor ich spravim do dreva. Diery oznacim na sadraci a snad trafim stred. Toto si musim este premysliet. To znie ako gynekologicka praca.
    lubko6394 Pochopil si správne. Ja by som dal 6 ks. V sádrokartóne môžeš spraviť väčšiu dieru ( zakryje trám ) a vzdialenosť strop-sádrokartón cca 10 cm Ti umožní netrafiť sa aj o 1 cm bez problémov.
      zbaliť

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    uchytenie predovšetkým do stien - L zapustené pod úroveň omietky a spätne omietnuté, aby neboli vidieť. Zvislé časti predovšetkým upevniť o vodorovné a o zem potom stačí aj spomínaný mamut.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kenee Ako mam uchytit o stenu tram, ktory je v strede mistnosti? Jedine dole a hore, lenze hore mam od steny znizeny strop sadrokartonom. Samozrejme, ze ten tram pri stene uchytim o stenu. Appropo falosny tram, mam vyhliadnutu firmu, ktora to robi z dreva(3 late zlepene do U-ka+ prirodzene nerovnosti na vonkajsej strane) a nie z polyuretanu.
    jslancik na koncoch uchytiť do steny. či "trám" nie je na koncoch v kontakte so stenou?

    mimochodom, také napodobeniny trámov by mi vadili už z princípu.
    kenee nemam problem s klasickym tramom. Problem je, ze mam znizeny strop sadrokartonom a aj keby som pouzil kovove hmozdinky, mal by som stale v hlave, ze ten 40kg tram drzi na sadrovej doske. Plus o ktory by mal drzat zvisly tram uprostred miestnosti?
    kenee aha, takto je to myslene. Nuz z jednej strany nie(nebola taka vizia), ale dalo by sa to potiahnut az k stene
    bodliak https://sk.wikipedia.org/wiki/G%C3%BD%C4%8D
    pavol54 falošný je preto že nie funkčný teda nosný
    bjuty smis akú umeleckú hodnotu má trám z dreva ??
    vicktor Myslis ze klasicky tram vazi 40 kg? A drzat ma na sadrovej doske?
    Radsej s tym nezacinaj.
      zbaliť

    Uchytenie dreveneho tramu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.