Zavrieť

Porady

Konateľ - prenájom bytu

Spoločnosť s.r.o. zoberie do prenájmu byt a býva v ňom konateľ jednoosobovej s.r.o., ktorý pracuje na zákazke dlhodobo mimo domova v inom vzdialenom meste 2 týždne v mesiaci. Na tento čas potrebuje ubytovanie a rieši to prenájom bytu alebo garsónky. Je tento prenájom podľa nájomnej zmluvy daňovým výdavkom s.r.o. a za akých podmienok?
A čo v prípade, že prenajímateľ nechce podpísať nájomnú zmluvu s s.r.o. na IČO, ale len s fyzickou osobou konateľa a jeho osobnými údajmi?
Naposledy upravil ekofan : 14.12.17 at 10:17
ivka70 konatel je aj zamestnancom?
alebo ako suvisi jeho praca na zakazke s vykonom cinnosti konatela?
ekofan konateľ nie je zamestnanec vlastnej s.r.o., pracuje ako stavebný dozor a za svoju prácu fakturuje s.r.o. - čka mesačne objednávateľovi prác
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

    certifikovaná účtovníčka Aknazuz
    ja účtujem slovenskú sro, konateľ býva v Prahe a prenájom 3-izbového bytu mám na slovenskú sro kvôli šetreniu cestovných výdavkov. Zamestnaný v slovenskej sro nie je. Bez IČO by som prenájom za daňový výdavok nepovažovala.

    Konateľ - prenájom bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.