Zavrieť

Porady

Rozšírenie predmetu podnikania

Jednoosobová s.r.o. chce rozšíriť svoje predmety podnikania. Sú to také, ktoré sa do živnostenského listu nezapisujú a na živnostenskom úrade mi povedali, že sa zapisujú iba do OR - ťažba dreva. (neviem prečo, ale od rána sa snažim dovolať na OR do ZA, BA......ale nikde to neberú).

Aký bude vlastne postup:

1. Rozhodnutie jediného spoločníka o rozšírení (zmene) predmetov činnosti - notársky overiť.

2. Vypracovanie úplného znenia Zakladateľskej listiny so zapracovaním nového predmetu.

3. Podanie návrhu na zmenu do OR

4. Prílohy: 2.000 Sk kolok, 2 x úplné zmenie ZL, 2 x rozhodnutie jediného spoločníka, povolenie na ťažbu dreva

Je to takto spávne?

Veľmi pekne dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    posúvam

    dakujem

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    ajacik
    Jednoosobová s.r.o. chce rozšíriť svoje predmety podnikania. Sú to také, ktoré sa do živnostenského listu nezapisujú a na živnostenskom úrade mi povedali, že sa zapisujú iba do OR - ťažba dreva. (neviem prečo, ale od rána sa snažim dovolať na OR do ZA, BA......ale nikde to neberú).

    Aký bude vlastne postup:

    1. Rozhodnutie jediného spoločníka o rozšírení (zmene) predmetov činnosti - notársky overiť.

    2. Vypracovanie úplného znenia Zakladateľskej listiny so zapracovaním nového predmetu.

    3. Podanie návrhu na zmenu do OR

    4. Prílohy: 2.000 Sk kolok, 2 x úplné zmenie ZL, 2 x rozhodnutie jediného spoločníka, povolenie na ťažbu dreva

    Je to takto spávne?

    Veľmi pekne dakujem za odpoved.
    Je to dobre.
    dana

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    si mi až dych vyrazila .

    dakujem ti a prajem pekný den

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    ajacik
    si mi až dych vyrazila .

    dakujem ti a prajem pekný den
    Postup je dobrý, len sa mi zdá, že poplatok je 1.500,- SK. (tak sa mi zdalo zle , je to naozaj 2.000,-)

    dana
    Naposledy upravil dana9 : 02.08.06 at 12:51

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    našla som to tu:

    http://www.porada.sk/showpost.php?p=204008&postcount=3

    ide o správny alebo súdny poplatok?

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    súdny poplatok

    Zákon č. 621/2005, položka 17 c) ............to len ak by niekoho zaujímalo.

    ešte raz ti dakujem

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    Idem práve robiť zakladateľskú listinu s novým predmetom podnikania.

    Možno je to banálna otázka, ale:

    Predmetná s.r.o. bola pôvodne založená inou PO a následne bol celý obchodný podiel predaný FO, môjmu klientovi - v súčasnosti je jediný spoločník aj konateľ.
    Mám pred sebou Úplne znenie zakladateľskej listny o založení spoločnosti s ručením obmedzeným v znení zmluvy o prevode obchodného podielu, kde je ako zakladateľ uvedená PO a ako spoločník môj klient.

    Mám nasledujúce otázky:

    1. ako sa bude zakl. zmluva volať?
    2. ako zakladateľ bude uvedená stále PO, ktorá ju pôvodne založila?
    3. stačí, ak k predmetom podnikania dopíšem další a bude to ok?
    Naposledy upravil ajacik : 03.08.06 at 08:15

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Akciová spoločnosť rozšírilia predmet podnikania o účtovné služby. Na živnostenskom úrade prebehlo rozšírenie živnostenského listu, no návrh na zmenu v OR zatiaľ spoločnosť nepodala. Ktorým dňom môže začať za účtovné služby firma fakturovať? Nie je to až dňom zápisu do OR?
    ahojte ! prosím o radu:
    existujuca sro s predmetom činnosti veľkoobchod v plnom rozsahu konces. živnosti, maloobchod, sprostredkovanie obchodu, chce prevadzkovať internetovy obchod, čo je podľa všetkeho voľna živnosť.
    Treba v OR rozšíriť predmet činnosti?
    ak nie, treba aspoň niekde niečo oznámiť alebo zaregistrovať? myslím ŽR alebo niečo take.
    Ďakujem veľmi pekne za vaše odpovede.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    L uctovnik Pozri príspevok
    ahojte ! prosím o radu:
    existujuca sro s predmetom činnosti veľkoobchod v plnom rozsahu konces. živnosti, maloobchod, sprostredkovanie obchodu, chce prevadzkovať internetovy obchod, čo je podľa všetkeho voľna živnosť.
    Treba v OR rozšíriť predmet činnosti?
    ak nie, treba aspoň niekde niečo oznámiť alebo zaregistrovať? myslím ŽR alebo niečo take.
    Ďakujem veľmi pekne za vaše odpovede.
    Ja by som doporučila rozšíriť predmet podnikania o toto : Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov. Malo by to stačiť. Základ je malo a veľkoobchod. Pekný deň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.