Zavrieť

Porady

Vypocet ID

chcela by som sa spýtať čo znamená číslo 41,9864 vo vzorci:

ID=POMB * ODP * ADH * 0,60 = 2,44 * 41,9864 * 11,3505 * 0,60 ? Viem že to je hodnota v rokoch, ale aké číslo sa tam uvádza pri invalidnom dôchodku, keď žiadateľ o dôchodok má menej ako 28 rokov a bol poistený 2 roky? dakujem

Mam ešte jednu otázku: ked si clovek doplati spatne poistenie napr za rok 2014 a žiada o dochodok v 2017, z ktoreho roku sa pouzije hodnota ADH?
Naposledy upravil Desire771 : 08.01.18 at 18:00
Hela82 To su roky ktore mu chybaju do starobneho dochodku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Je to celková doba dôchodkoveho poistenia, dopocitana až do dovŕšenia dôchodkového veku.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Desire771 znamena to že v tejto chvili plati toto cislo pre vsetkych, i pre mna, co mam do starobneho dochodku 13 rokov? (pre pripad ze by som sa stala invalidnou)
    veronikasad Nie pre všetkých. Ak si ho odpísal zo svojho rozhodnutia o priznaní invalidity, tak len pre teba.

    Pri výpočte invalidného dôchodku berie SP do úvahy skutočnú dobu dôchodkového poistenia ku dňu priznania invalidity + dopocita obdobie až do dovŕšenia dôchodkového veku
    Desire771 prosim vedeli by ste mi povedat kedy dosiahne dochodkovy vek clovek ktory ma teraz 30 rokov? existuju na to nejake tabulky?
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.