Zavrieť

Porady

Odvody počas PN - nepravidelný príjem

pekný deň, neviem sa dopátrať či sa odvádza úrazové poistenie za obdobie keď je zamestnanec s nepravidelným príjmom práceneschopný. Program mi to ťahá ale neviem či je to správne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    http://www.socpoist.sk/zamestnanec-dohodar/55424s#03
    Dohodár - s nepravidelným príjmom
    ty mu nejako zvlášť zadávaš PNku? - nie je to len tak, že nie je akurát vtedy v robote (len ospravedlnenie)?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    14malina musím mu zadať do programu PN aby mi to správne potiahlo do výkazu
    Katy a R mne sa to zdá zbytočné niekde evidovať - keďže takýto dohodár nemá nárok na žiadnu dávku ?? - ale počkaj - hádam nejaké mzdárky sa k tomu vyjadria - že ako to vlastne robia ? ( ja keď som raz takto mala PN - tak som len zamestnávateľovi nahlásila, že odkedy dokedy nemôžem... )
    14malina ďakujem ale evidovať to musím aby vo výkaze nebol počet dní za celý mesiac, lebo keď je PN nemôže odrobiť celý mesiac
    Pepa Vo výkaze bude počet dní nekrátený o dobu DPN. Nemá vylúčenú dobu podľa § 140 zákona o soc. poistení.
    14malina nejedná sa o dohodára, ide o nepravidelný príjem vyplatený raz ročne a v priebehu roka bola práceneschopnosť. Ide o zamestnanca s nepravidelným príjmom, prosím o odpoveď prečo by sa na neho nevzťahoval §140 ?
      zbaliť

    Odvody počas PN - nepravidelný príjem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.