Zavrieť

Porady

Odpady

Prosím Vás o radu, čím viac čítam, tým menej rozumiem. Mám malú večierku, odpad mám plasty- zberá obec, sklo -separujem a dávam do obecného kontajnera, kartóny- tie si berú zákazníci na kúrenie, pretože sme na obci a ostatné dávam do vyznačeného obecného kontajnera. Okrem iného mám pred obchodom 2x kontajner na komunálny odpad. Poplatky platím obci. Denne robím 3-4 hod. Teraz nechápem,prečo mám mať zmluvu s nejakou spoločnosťou? Čo mám písať v tej evidencii? A mám potom platiť dalej aj za komnálny odpad? Každý vraví niečo iné, dakujem
misoft Môj názor.... ak platíš mestu za komunálny odpad, nemôžeš zároveň platiť i inému spracovávateľovi odpadu - bolo by to dvojité platenie za zhodnotenie odpadu.
Daj si obcou potvrdiť, že za odpad platíš im - oni sú spracovávatelia odpadu (že to robia tak, ako robia - to je ich problém) a toto uveď v evidencii....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.