Zavrieť

Porady

Pedagogicke minimum

mam II.stupen VŠ, kde by som si mohol spravit pedagogicke minimum, aby som mohol ucit na zs? napr. mat+geogr. kraj TT, NR. dakujem
mam statne skusky z chemie (anylyticka, organicka, anorganicka, fyzikalna).
ale viac by ma bavila matematika s hocijakym inym predmetom napr. geografia, dejepis, fyzika...
Naposledy upravil ingcoco : 15.01.18 at 22:05
ivka70 ake premety statnej skusky mas? su matematika a geografia medzi nimi?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Absolvovanim DPŠ ziskas pedagogicku sposobilost len na odbor, ktory mas ukonceni v 2.st. VS studia. Ak chces ucit matematiku a geografiu na ZS, mal by si mat ukonceny neucit. odbor tychto predmetov a s DPS ziskas pedag. sposobiolost.
    Studovat to mozes na pedagogickej fakulte, treba sa obratit na studijny odbor- celozivotne vzdelavanie, kde ti daju potrebne informacie.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ingcoco dakujem za odpoved, doplnil som otazku - mam statnice z chemie, ale to by ma asi nebavilo. da sa ucit aj iny predmet?
    alaya1 zial, s tymto vzdelanim sa to neda, treba si doplnit predmety. Vsetko vysvetlia na studijnom oddeleni.
    ivka70 v takom pripade by si musel vystudovat dalsiu VS, ucitelstvo tychto predmetov
    inak nikdy nebudes kvalifikovany na ucenie inych predmetov ako chemia
    Onko Ja len doplním, že aj keď nebude kvalifikovaný, neznamená to, že by nemohol učiť. Pravidlá slovenského školstva umožňujú, aby učiteľ vyučoval aj predmety bez kvalifikácie, pokiaľ ide o menšiu časť úväzku, teda musel by učiť väčšinu času kvalifikovane (chémiu) a ako doplnok nekvalifikovane aj tú matematiku. No je to len teoretická možnosť, matematika patrí medzi hlavné predmety, na ktoré bývajú kvalifikovaní učitelia, ako doplnky nekvalifikovaným sa dávajú obyčajne rôzne "výchovy".
    alaya1 Onko- ved on nema ziadnu pedagogicku sposobilost. Najskor ju musi ziskat. Neviem, ci je vobec pripad na Slovensku, aby niekde niekto ucil matematiku nekvalifikovane. Tak sa ucia prevazne vychovy.
    Mikae Máme v rodine známeho, ktorý začal vyučovať na strednej škole, teda nie matematiku, ale informatiku a pritom nemá pedagogickú spôsobilosť, ale len ukončenú VŠ informatik. Pravda ale je, že ho zamestnali s tým, aby si to skúsil, a ak mu to bude vyhovovať, tak potom si dorobí nejakú pedagogiku - neviem presne ako sa to volá.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.