Zavrieť

Porady

vyplácanie cestovných náhrad

mám zamestnaných dvoch vodičov jazdia na nákladných autách. Stravné pri pracovných cestách im vyplácam podľa predpisov o cestovných náhradách 5-12 89 Sk
12-18 135 Sk
nad 18 208 SK
Som presvedčená, že ich vyplácam správne.Oni mi tvrdia, že majú nárok na viac. Aký je Váš názor.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    evika
    mám zamestnaných dvoch vodičov jazdia na nákladných autách. Stravné pri pracovných cestách im vyplácam podľa predpisov o cestovných náhradách 5-12 89 Sk
    12-18 135 Sk
    nad 18 208 SK
    Som presvedčená, že ich vyplácam správne.Oni mi tvrdia, že majú nárok na viac. Aký je Váš názor.
    Ďakujem
    Je to správne, v súlade so zákonom o CN. Takéto sú sumy za SC na Slovensku.

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    tak nech ti donesú zákon, podľa ktorého majú dostať viac... som zvedavá, ako sa zaxichtia...

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Snáď nehovorili o cestovných náhradách s nejakými inými vodičmi, ktorí jazdia v zahraničí, kde okrem cestovnej náhrady je možnosť vyplácania vreckového...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    evika
    mám zamestnaných dvoch vodičov jazdia na nákladných autách. Stravné pri pracovných cestách im vyplácam podľa predpisov o cestovných náhradách 5-12 89 Sk
    12-18 135 Sk
    nad 18 208 SK
    Som presvedčená, že ich vyplácam správne.Oni mi tvrdia, že majú nárok na viac. Aký je Váš názor.
    Ďakujem
    A sú to tuzemské alebo zahraničné pracovné cesty?

    AMM je offline (nepripojený) AMM

    AMM
    Chcela by som Vás poprosiť o radu: Ked zamestnanec ide v jednom pracovnom dni na dve služobné cesty (napr. 01.06. TN-Prievidza-TN, ktorá trvá 8 hodín a ešte TN-Nové Mesto-TN, ktorá trvá 5 hodín), ich čas sa vzhľadom na stravné spočítava, alebo vyplatím stravné za každú cestu zvlásť?

    AMM je offline (nepripojený) AMM

    AMM
    Chcela by som Vás poprosiť o radu: Ked zamestnanec ide v jednom pracovnom dni na dve služobné cesty (napr. 01.06. TN-Prievidza-TN, ktorá trvá 8 hodín a ešte TN-Nové Mesto-TN, ktorá trvá 5 hodín), ich čas sa vzhľadom na stravné spočítava, alebo vyplatím stravné za každú cestu zvlásť?

    Ja som ten čas spočítala a vyplatila som stravné prislúchajúce za 13 hodín. Je to správne?

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    AMM Pozri príspevok
    Chcela by som Vás poprosiť o radu: Ked zamestnanec ide v jednom pracovnom dni na dve služobné cesty (napr. 01.06. TN-Prievidza-TN, ktorá trvá 8 hodín a ešte TN-Nové Mesto-TN, ktorá trvá 5 hodín), ich čas sa vzhľadom na stravné spočítava, alebo vyplatím stravné za každú cestu zvlásť?

    Ja som ten čas spočítala a vyplatila som stravné prislúchajúce za 13 hodín. Je to správne?
    Áno, je to správne. Keďže je to v rámci jedného dňa tak sa tie hodiny spočítajú a stravné sa vyplatí len 1x.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.