Zavrieť

Porady

Prijatie zamestnanca do PP

Ahojte,
prosím Vás o radu, čo všetko treba vybaviť ak sme prijali zamestnanca do PP. Do SP a zdrav. poistovne som ho už nahlásila. Ale čo ďalšie? Aby mi nič nechýbalo.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Prípadne dať podpísať Vyhlásenie, založiť všetky dokumenty (zápočtové listy, pre daňový bonus rodné listy a potvrdenia, ....).

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Oboznámiť ho s predpismi BOZP, a dať podpísať "papier" že bol zaškolený.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ešte by som dodal,že je podľa zákona o Ochrane osobných údajov, musíš mať podpísaný súhlas od zamestnanca na spracovanie jeho osbných údajov v informačnom systéme zamestnávateľa na interné potreby.
    Riešim to tak, že v pracovnej zmluve je posledný bod tento súhlas.

    Gong je offline (nepripojený) Gong

    :-) Gong
    a týka sa mň oznámenie zdrav. poistovni ako dopadlo ročné zúčtovanie, preplatok al. nedoplatok?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Gong
    a týka sa mň oznámenie zdrav. poistovni ako dopadlo ročné zúčtovanie, preplatok al. nedoplatok?
    Keď ste zamestnanca prijali v tomto roku potom RZ ZP sa vás netýka. To mal zamestnanec vybaviť s predošlým zamestnávatelom, resp. podať sám, ak mal povinnosť.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Gong
    a čo s evidenčným listom dôchod.zabezpeč.?
    ELDP ste povinní viesť vo firme, SP je ho potrebné postúpiť po ukončení PP zamestnanca.

    Gong je offline (nepripojený) Gong

    :-) Gong
    ale ELDP postúpi SP predchádzajúci zamestnávateľ nie? A potom mi zo SP pošlú ELDP?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Gong
    ale ELDP postúpi SP predchádzajúci zamestnávateľ nie? A potom mi zo SP pošlú ELDP?
    ELDP evidujeme zamestnancovi iba za čas odpracovaný u nás, nie u ostatných zamestnávateľov.

    Gong je offline (nepripojený) Gong

    :-) Gong
    Aha, takže ja mu vystavím ELDP od 1.8.2006, a budem ho viesť od zač.PP po jeho zrušenie a až potom po ukončení PP ho zašlem do SP.
    ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.