Zavrieť

Porady

Dokedy je nárok na DB študenta, ktorý končí VŠ?

Ak mám potvrdenie o návšteve školy, že VŚ končí jún, ale skúšku mal až v júli, je nárok na DB aj za mesiac júl? Potom by som potrebovala asi potvrdenie o dátume konanie záverečnej skúšky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Až po záverečnej skúške...čiže má nárok i za júl

    Podľa ustanovenia § 19 ods. 5 zákona o prídavku na dieťa sústavná príprava dieťaťa na povolanie je aj obdobie po skončení posledného ročníka vysokej školy do vykonania štátnej skúšky, najdlhšie do konca školského/akademického roka, v ktorom malo byť štúdium skončené....
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Evi, prečo si za júl? Akademický rok podľa potvrdenia skončil v júni.
    evuš Lebo v poslednom ročníku VŠ mal skúšky až v júli, ak by boli napr. v auguste, tak by mal nárok ešte za august....ak by však robil obhajobu napr. až v septembri, za september by už nárok nevznikol, lebo školský/akademický rok definitívne skončil v 08/2017....
    evuš Veronika, toto som našla aj v usmernení z FSSR....

    Príklad 4:
    Kedy zanikne rodičovi nárok na daňový bonus na dieťa, ktoré skončilo vysokú školu
    (magisterské štúdium) v júni 2015, avšak „štátnice“ (vykonanie štátnej skúšky z jedného
    odborného predmetu) má presunuté na september 2015? Medzitým sa dieťa zamestnalo (na
    pracovnú zmluvu) a po absolvovaní štátnic bude tiež pokračovať v tejto pracovnej činnosti.
    Je v tomto prípade nárok na daňový bonus a dokedy?
    Sústavnou prípravou na povolanie štúdiom na vysokej škole je aj obdobie po skončení
    posledného ročníka štúdia, najdlhšie do konca akademického roka, v ktorom malo byť
    skončené štúdium vysokej školy, daňový bonus patrí rodičovi do konca akademického roka,
    t.j. do 31. augusta 2015.
    Poberanie príjmov zo zamestnania dieťaťa alebo príjmov z podnikania nemá vplyv na
    uplatnenie daňového bonusu na dieťa.
    veronikasad Musím pozrieť do zákona o vysokých školách, myslela som že akademický rok končí v júni
    ivka70 nie, konci 31.8.
    kn-alka a nie je dobrou kontrolou pre nárok na DB, že dokedy boli vyplácané rodinné prídavky?
      zbaliť

    Dokedy je nárok na DB študenta, ktorý končí VŠ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.