Zavrieť

Porady

SZCO a zamestnanec - pausalne vydavky za 2017

Zdravim,
k pausalnym vydavkom za rok 2017 si potrebujem ujasnite nejake otazky:
- som SZCO a zaroven zamestnanec, chapem to spravne, ze sa rataju len prijmy z podnikania a prijmy zo zavislej cinnosti idu mimo?
- maximalny prijem je urceny 33333,34 EUR - mysli sa tym suma vystavenych faktur v roku 2017 alebo celkova suma prijata na ucet v roku 2017 (cize aj za sluzby poskytnute v roku 2016, ale uhradene v roku 2017)?
- doteraz som uctoval v programe alfa plus - JU, uctovnictvo za 2017 este len davam dokopy (ano, hanbim sa za to), co vsetko treba nahodit do uctovnictva, aby som podal DP s pausalnymi vydavkami?

Dakujem :-)
Naposledy upravil ajty : 24.02.18 at 11:08
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Zákon presne definuje - čo treba, ak sa rozhodneš uplatniť výdavky % z príjmov (zrejme tie máš na mysli?) viď § 6 odst 10
    V takom prípade neučtuješ - nie si účtovná jednotka.
    A neviem, kde si zobral ten maximálny príjem ?? (môžeš zarobiť aj milióny)
    DP podávaš spolu so VŠETKÝCH zdaniteľných príjmov. Poučenie ťa presne navedie.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    1. nie, nechápeš to správne. Otvor si daňové priznanie typu B a študuj, máš tam kolonku, do ktorej vpíšeš príjmy zo zamesntania §5 a kolonku zo živnosi §6
    2.nie, maximálny príjem nie je nijako určený.
    3. pri uplatnení paušálnych výdavkoch nepotrebuješ účtovať. Môžeš cez účtovný program evidovať vyšlé faktúry a ich úrady, prípadne úhrady do poisťovní
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Výška príjmov nie je obmedzená, ale výška výdavkov áno - 60% z príjmov, max.20000€
    ajty Myslel som to tak, ze pausalne vydavky idu len z prijmu z podnikanie... mzdu mam predsa zdanenu u zamestnavatela.
    Tweety samozrejme, že len z príjmov z podnikania, zo ZĆ nie
    Katy a R z tohto vyplýva, že si ešte tlačivo DP ani nevidel. najskôr pozri. len presne postupuj podľa poučenia (zvládneš)
    ajty Praveze videl....ale kedze s "uctovanim" prichadzam do styku pravidelne len vo februari a marci (uz nejakych par rockov) a vyhody pausalnych vydavkov su pre mna zaujimave az tento rok prvykrat, tak sa pytam... ved porada.sk ☺
    veronikasad Keď si ho videl, tak do ktorého oddielu uvedies príjmy zo zamestnania?
    ajty Jak na skuske..... zeby piaty oddiel? Priznavam, ze som si ho musel vyhladat cez telefon, kedze sedim na colnici a doteraz som to nikdy nedrzal v hlave.
      zbaliť

    SZCO a zamestnanec - pausalne vydavky za 2017

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.