Zavrieť

Porady

RZD za rok 2017

ahojte, potrebujem poradit pri RZD za rok 2017:
1. ma narok nas z-nec na danovy bonus, ak DB za 01-03/2017 si uplatnovala mesacne manzelka, potom manzelka bola PN, takze manzel by si chcel DB upklatnit za 04-12/2017, ale otazka je ci moze, kedze dieta nie je jeho, ale manzelka mala este predtym nez sa vzali, ziju v spolocnej domacnosti, podla mna nárok ma
2. mam druheho zamestanca, ktory uz v roku 2016 sa stal starobnym dochodcom, v roku 2017 si neuplatnoval nezdanitelnu ciastku na danovnika tych 3803,33 eur, je to tak spravne?
3. mam z-nca, ktory si chce znizit zaklad dane na manzelku, ktora bola do 19.6.2017 na urade prace, ptoom bola zamestnana + PN, ako vypocitam znizenie zakladu dane?
na manzelku: 3803,33:12 mesaicov = 316,94 * 6 = 1901,64 -jej prijem 1085,08 beriem riadok 06 z potvrdenia? spravne? a minus nemoceneske? ale z toho potvrdenia, co prilozim beriem aj 01/2018 v sume 19,6 €??
prilozim aj prilohu.
Naposledy upravil cinky16 : 07.03.18 at 09:08
attachment (2).jpg  
attachment.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    1/ áno, má nárok
    2/ nie, nemá nárok na NČND - ak mal však dôchodok za rok 2017 nižší ako je NČND, môže si uplatniť z toho rozdielu NČ
    3/ Áno, má nárok na tých 6 mesiacov - jej príjem znížený o odvody - PN /aj tých 19,6/
    kn-alka aj tých 19,60? to som nevedela

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    1.
    §33
    (2)
    Za vyživované dieťa daňovníka, a to vlastné, osvojené, dieťa prevzaté do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu a dieťa druhého z manželov, sa považuje nezaopatrené dieťa podľa osobitného predpisu.125) Za vyživované dieťa daňovníka sa považuje aj plnoleté nezaopatrené dieťa podľa osobitného predpisu.125a)

    2.

    ak bol starobným dôchodcom pred 01.01., tak nárok na nezd.časť nemá, vlastne má nárok na rozdiel medzi nezd.časťou a výškou vyplateného dôchodku

    3. NIE

    3803,33 - príjem manželky : 12 x 6

    https://pfseform.financnasprava.sk/F...7-poucenie.pdf

    príjem manželky: z potvrdenia riadok 6 + vyplatené nemocenské za rok 2017, január 2018 už nie - na stránkach DÚ píšu vždy: vyplatených v roku 2017, len neviem, či sa to týka aj nemocenskej dávky
    Naposledy upravil kn-alka : 07.03.18 at 10:11
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    evuš ..ale suma v januári sa týkala ešte PN za december, či ?
    evuš A nemá to byť 3803,33/12 x 6 = 1 901,66 - príjem manželky?
    cinky16 ja si tiez myslim, ze tak, ale mne vyslo 1901,64 a tebe 1904,66 tak neviem, teraz ktore je spravne, to tym zaokruhlovanim...
    kn-alka o výpočte nezd.časti na manželku je tu toho popísaného habadej, stačí pohľadať
    a presný postup výpočtu je aj v poučení na vyplnenie daňového priznania

    a je to postup ako som popísala v odpovedi a nie naopak
    evuš ..áno, uvedomila som si to, že si to napísala správne Ty
    cinky16 1. a ak sa mu narodilo druhe dieta 26.10.2017, ma narok na DB aj za 10/2017?
    2. ok
    3. skontrolujte, ci som pocitala spravne: 3803,33/12=316,94
    316,94*6 mesiacov = 1901,64
    1901,64-1085,08-269,9=546,66 € si znizi zaklad dane na manzelku
    evuš Jarka, však vravím, že som to napísala ja zle a Ty dobre...
    kn-alka cinky:
    1. áno, DB je už za mesiac narodenia
    3. NIE, postup je uvedený vyššie

    zadaj si to do DP na stránkach daňového úradu, tam ti to vypočíta správne
      zbaliť

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    1, má nárok
    2, nemá nárok na odpočítateľnú položku ak by však bol hrubý príjem nižší ako
    1.901,67 oplatilo by sa mu však podať DP a zaplatenú daň by mu vrátili
    3, je nárok na odpočítateľnú položku 3803,33-čistý príjem- nemocenská dávka
    vrátanej tých 19,6 / : 12x6

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.