Zavrieť

Porady

Ako zahrnut do danoveho priznania obcasny prijem prostrednictvom stranky AIRBNB?

Vie mi niekto poradit, ako zahrnut prijem, nadobudnuty obcasnym prenajmom bytu prostrednictvom stranky AIRBNB do danoveho priznania? Dakujem.
3 komentárov     zbaliť
ivka70 prijem bol vyssi ako 500 eur?
si registrovana na danovom urade kvoli prenajmu bytu?
skaaareeeda ahoj. informujem sa kvoli znamej, ktora riesi tuto dilemu. myslim, ze registrovana na DU nie je. A presnu vysku prijmu neviem. ja som nasla na nete tuto definiciu, ktora je vsak na ceskej stranke, ale vztahuje sa na EU, z ktorej mi vyplyva, ze to nie je prenajom nehnutelnosti ako taky, ale je to poskytovanie sluzieb spojenych s ubytovanim. link prikladam:

https://www.trimmtax.cz/cs/vite-jak-...pronajmu-bytu/

chcem si upresnit, ci to moze ist ako iny prilezitostny prijem, ktory sa zdanuje v pripade, ze prekracuje 500€┐, alebo to musi byt zdanene ako prijem z prenajmu nehnutelnosti.
ivka70 ak ide o pravidelnu cinnost za ucelom zisku, musela by na to mat zivnost
neviem, ako sa to da definovat, treba pozriet zmluvu s Airbnb
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ako zahrnut do danoveho priznania obcasny prijem prostrednictvom stranky AIRBNB?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.