Zavrieť

Porady

nedoplatky v MRP

ahoj,
poprosila by som o radu ohladom zadavania nedoplatkov v MRP - WIN. Vo vypocte mzdy som v uplnych polozkach zadala sumu nedoplatku za zamestnanca pod č.polozky 705. Pochopila som to spravne, alebo tam ma ist cely nedoplatok (aj za zamestnavatela). Pretoze ked som dala vypocet prikazov na uhradu, tak ma system upozornil, ze mi nesedi suma z vyplat so sumou, kt. mi zadal system, ked vypocitaval prikaz na uhradu. Podla mna je to logicke, ze to nesedi, ved v prikaze na uhradu ma byt cela suma nedoplatku, ale na vyplatnej paske ma byt iba suma nedopl. za zamestnanca, nie?
Prosiiim o radu lebo sedim nad vyplatami a neviem ako dalej.
Diiiik.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    pracujem v tomto softvéri, ale položku 705 tam nemám. aký nedoplatok myslíš? Špecifikuj bližšie.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Áno, lenkak, je to nedoplatok po RZZP. Takže Ivajan - tu ide výška nedoplatku len zamestnanca, nie zamestnávateľa. Pretože jemu sa strhne len tá časť, ktorá mu prislúcha. ostatné platí zamestnávateľ. Tak pri príkaze na úhradu si to radšej prekontroluj a mechanicky oprav.

    ivajan je offline (nepripojený) ivajan

    ivajan
    Tak som to pochopila spravne. Len podla mna v prikaze na uhradu uz musi byt cela suma lebo zamestnavatel musi odviest nedoplatok zamestnanca, kt. som mu strhla z vyplaty + svoj nedoplatok (za zamestnavatela) tzn. celu sumu z RZZP, nie? A este som si vsimla, ze podla zakona by nedoplatok mal znizit danovy zaklad, ale znizuje aj VZ pre ZP a SP? Lebo ked som si to prepocitavala rucne, tak ho neovlivnil. Len nie som si ista ci MRP pamata na vsetko.

    ivajan je offline (nepripojený) ivajan

    ivajan
    No to som napisala asi poriadnu vtakovinu. Logicky vzate, preco by mal byt nizsi VZ? Pardon za otazku.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    z mrp

    Pri generovaní príkazov k úhrade sú okrem nedoplatkov zamestnávateľa načítané preplatky/nedoplatky zamestnancov po RZZP z miezd zamestnancov.
    Tieto sú porovnané s preplatkami/nedoplatkami zamestnancov priamo vo vypočítaných a uložených RZZP.
    Uvedená správa teda znamená, že nie všetky preplatky/nedoplatky zamestnancov z RZZP boli zavedené do vystavených miezd zamestnancov.

    Uvedená správa nemusí vždy indikovať, že došlo k chybe, resp. že sa pri vystavovaní miezd zamestnancom pozabudlo na zavedenenie preplatkov/nedoplatkov do mzdy zamestnancov.

    Ak zamestnanec, ktorému bolo vykonané RZZP už ukončil pracovný pomer nie je mu možné nedoplatok zúčtovať. Výška nedoplatku má byť zamestnancovi aj príslušnej zdravotnej poistovni oznámená (viď. odpovedajúce tlačové zostavy). Zamestnanec si v takom prípade vysporiada nedoplatok sám.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.