Zavrieť

Porady

DPFO B a zápočet dane z ČR a riadok 85 DP

FO účtuje v JU, za rok 2017 vykazuje stratu, má ešte príjem z prenájmu 3500e a príjem z ČR (OSVČ) 13676,60 €, z čoho tam zaplatil daň 1107,65 €.
V daňovom priznaní r. 78 je 0,00
r. 80 3500 € (príjmy z prenájmu)
r.81 665 € (daň z prenájmu)
r. 85 13676,6 € (príjmy z čr)
r.86 1107,65 € (zaplatená daň v čr)
r. 87 100%
r.88,89 665 €
r.91 daň 0€

na r. 85 mi vyskakuje chyba, nechápem prečo, viete mi niekto poradiť? dakujem veľmi pekne....
Anik tých 13.676,6 máš spočítaných aj s príjmom z §6 SVK?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Na SVK zdaňuješ celosvetové príjmy a preto tam musíš zahrnúť aj príjmy z ČR podľa §6 použiješ výdavky - tak ako na SVK a počítaš ďalej
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    adave na tom r.85 je suma rozdiel medzi P a V v ČR. Nechápem, prečo mi to vyhadzuje tú chybu, akoby to tam chcelo ťahať ten príjem z prenájmu 3 500e. Ide aj o to, či tá daň je započítaná správne, v čr zaplatil 1107e a tu mu vyšla z toho prenájmu daň 665e, po zápočte konečná daň je 0 €. Neviem, či ten zápočet dane môže byť aj s daňou z prenájmu.....
    Katy a R prečo máš na r. 78 nulu? (spočítala si aj české aj slovenské príjmy so SZČ?
    adave nulu preto, lebo české príjmy a výdavky som zahrnula dokopy so slovenskými v tab. 1 na str. 3 DP a výsledok je strata
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ak si mala takú veľkú stratu, že prevyšuje aj tie české príjmy - tak v tom riadku pýta súčet čiastkových základov dane - a ten máš 3500. Aj tak si viac nemôžeš uplatniť (z toho je daň tých 665)
    - možno by to tam mali uviesť aj do riadku ?
    Ak tam dáš 3500 - tak je to OK
    adave teraz ktorý riadok? ten 85? mne tam tiež ťahalo tých 3500e, ked som vyplňovala cez drsr, ale to tam asi nemôžem dať, ked je tam jasne napísané, že úhrn príjmov (ZD) zo zdrojov zahraničí.....
    ja neviem, nechápem tomu myslím si, že ten riadok sa má ručne vypísať, neviem, či robím ja chybu alebo ich systém?
    Katy a R áno - ja by som rešpektovala tú vysvetlivku - čo pýta. (aj keď v riadku v tlačive to tak nie je - viac ako 665 eur aj tak nezapočítaš) prípadne si to over - odpovedajú rýchlo

    DPFO B a zápočet dane z ČR a riadok 85 DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.