Zavrieť

Porady

Odpisy majetku z vyradeného majetku :(

Dobrý deň, v roku 2016 som prevzala účt. jednej spoloč. od exter.účtovníčky/predtým mali ešte iné/ majetok mám triedený podľa stredísk, kedže predošla účtovníčka ich nemala,tak dala som si počiatočné stavy podľa jej všeob. účtov, ked som si ich cela podľa prepočítaných zostatkov majetku rozčleniť/preúčtovať , zistila som, že mala zaradený majetok , ktorý bol vyradený v r.2012 a jeden v roku 2014 ( exter.učt. riešila účtovníctvo 1rok.) ja som zistila, že to boli chyby aj prenosom dát.
Prosím ako môžem opraviť oprávky, ktoré boli odpísané a nemali byť!!!
Na majetku, ktorý bol odpísaný 2012 bolo inou účtovníčkou priradené technické zhodnotenie -je to na účte 029 XX.
Môžem oprávky , ktoré nemali byť účtovať cez ID 082 XX/ 648 XX
samozrejme majetok dám ako vyradený. Prosím pomôžte mi... chcem to dať do poriadku...mám to uvádzať do poznámok?
Ak máte inu radu, rada ju príjmem.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jakubzemko je offline (nepripojený) jakubzemko

    jakubzemko
    Keďže ste si do daňových výdavkov pravdepodobne uplatnili viac ako ste mali, okrem iného bude treba podať aj dodatočné daňové priznania.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Hena65 tomu sa chcem vyhnúť ...dá sa?
    jakubzemko Podľa môjho názoru sa dá iba tak, že ich nepodáte a budete dúfať, že nepríde daňová kontrola
    Hena65 Ďakujem
      zbaliť

    Odpisy majetku z vyradeného majetku :(

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.