Zavrieť

Porady

Motorový olej do serva

Dobrý deň, stala sa mi taká vec že som išiel dolievat motorový olej do auta no ja som nalial cca 1dcl do servo riadenia chcem sa spýtať či sa môže niečo stať zo servom nemám injekčnú striekačku tak som to riešil jak Pat a Mat z čajovou lyzickou čo to som odtiaľ vytiahol no určite tam niečo stoho 1dcl ostalo tak sa chcem spytat na názor či sa mám obávať že sa mi servo zadrhne alebo pod....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Neviem, neviem, ale do serva sa často dostáva hydraulický olej (omylom, neopatrnosťou, neznalosťou). Oba oleje majú rozdielne charakteristiky hustoty a viskozity, zároveň rozdielne hodnoty prevádzkového tlaku (stlačiteľnosť), odolnosť voči teplote
    Mnohí si myslia, že malé množstvo prevodového oleja v hydraulike neuškodí - UŠKODÍ.
    Úlohou hydraulického oleja v serve je prenášať TLAK, úlohou prevodového oleja je MAZAŤ.
    Takže - úplne hydraulický okruh vyprázdniť a naplniť predpísaným množstvom predpísaného oleja.
    bjuty smis ktorá kvapalina má problém s prenosom tlaku ??

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    olej v "serve" necirkuluje - nadoba sluzi na doplnanie uniknuteho oleja - vysat hadickou - striekackou (kupis v lekarni) kolko sa da a doliat servo olej.

    Motorový olej do serva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.