Zavrieť

Porady

Ako zistím m2 bytu podľa podielu 231/10000 z LV?

Ako zistím úžitkovú plochu bytu v m2 podľa podielu na spoločných častiach a zariadeniach domu a spoluvlastníckeho podielu k pozemku 231/10000 z listu vlastníctva. Celková výmera obytného domu je 302 m2. Ďakujem
misoft No máš to nejako pomýlené. Čo má spoločné podlahová výmera BYTU s podielom na POZEMKU? Podlahovú plochu ti vypisuje (väčšinou) správca/SVB, ak sa rozpočítavajú náklady. Pozri sa do svojho LV k bytovej jednotke.
A výmeru pozemku? Matematika ti nič nevraví?
Mária27 skontroluj si čísla
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    No potom máš asi 7 m², takže asi sama chápeš, že plocha bytu to nebude...

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (1)
    924
    Neužitočné (1)
    Nevhodné (1)
    Komentár, nie odpoveď (1)
    -2
    misoft Možno kúpelňa + WC

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Celková výmera domu nemôže byť 302 m2. To môže byť leda aj zastavaná plocha.

    A z podielu k pozemku nezistíš úžitkovú plochu bytu.
    branislavp Chobot, dobrú noc., dala som Ti užitočné.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    len tak vééľmi orientačne - a za predpokladu, že ide o dvojvchodový dom (iný mi nevychádza pri tých 302 m2) by si si mohol odvodiť plochu bytov na jednom poschodí - napr ak sú tam dva byty - odrátaš niečo na schodisko a výťah, múry...
    príklad (151-25) /2 = 63 m2 na jeden byt ... ak sú byty rovnako veľké? (ak nie pomôcť môžu rôzne podiely na spoločných častiach) .
    saozrejme - dosaď si presnejšie údaje - ja som to len tak z brucha strelila .. a ak ide o prízemie, tam treba zohľadniť vchod a tak ...
    Ale jednoduchšie je zistiť presný údaj u správcu, resp u niektorého z obyvateľov domu (výmer).
    doplním: ak to zisťuješ len tak, ... stačí aj ten orientačný výpočet, ak to zisťuješ napr ako potenciálny budúci majiteľ(kúpa)? - teba sa opýtať terajšieho, ak ako nádejný dedič? - treba zistiť v rodine
    Naposledy upravil Katy a R : 16.04.18 at 11:37

    Ako zistím m2 bytu podľa podielu 231/10000 z LV?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.