Zavrieť

Porady

Nechcené zaokrúhľovanie -úprava makra

Zdravím, už pred časom som si navolila makro aby mi zrátalo hodnoty z buniek a to podľa farby pozadia. Problém je v tom, že z nejakého dôvodu mi tie zrátané hodnoty zaokrúhľuje. A zaokrúhľuje ich raz smerom nadol raz smerom nahor, teda po zrátaní napr.7,5+7,5 vyjde 16, alebo samotnú 8,5 chápe ako 8 ( ak už tak by to malo byť 9). Skrátka zaokrúhľuje si to ako chce. Foto pripájam v prílohe. Viete mi poradiť aby to vôbec nezaokrúhľovalo? Pritom desatinné miesta mám nastavené na 0.0

Ďakujem.
Naposledy upravil anka396 : 17.05.18 at 16:48 Dôvod: Lepšie vysvetlenie
Bez názvu.png  
6 komentárov     zbaliť
ivka70 SumByColor asi nie je standardna funkcia, ide o makro?
inak, to pdf naozaj pomoze v najdeni riesenia
anka396 PDF nepomôže ale veľa ľudí sa lepšie orientuje po vizuálnej stránke.
Vzorec som zadávala hádam aj pred dvoma rokmi ale áno jedna sa o makro, nie štandardnú funkciu.
ivka70 potom je pdf uplne na nic ... vizulanevieme akurat ake fabicky pouzivas
musis hladat riesenie v makre .... tam nastavit na kolko desatinnych miest ma pocitat .....
anka396 Ako a kde to mám spraviť? Pomôže nové pdf,ktoré som pridala viac?
ivka70 nepomoze ziadne pdf, treba upravit to makro, ktore pozivas .... vies, kde sa upravuju v Exceli makra?
anka396 Áno, mám to okno otvorené ale neviem kde presne upraviť tie desatinné miesta.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa bodov

elninoslov je teraz online elninoslov

elninoslov
Skúste hádať, aký je rozdiel medzi
Code:
Dim cSum As Long
a
Code:
Dim cSum As Double
anka396 Ďakujem! Ja sa v tom až tak nevyznám, aj ten vzorec som asi pred dvoma rokmi len niekde našla na nete takže
Ale veľká vďaka, už to ide.
elninoslov Long je celé číslo, Double je desatinné. Nezabudnite na to, čo Vám napísal mepex, zrýchli sa to tým.

Nechcené zaokrúhľovanie -úprava makra

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.