Zavrieť

Porady

čo všetko musí zabezpečiť zamestnávateľ pri zamestnancoch?

Dobrý deň, potrebujem poradiť ohľadom zamestnancov. Čo všetko musí zamestnávateľ zabezpečiť pri nástupe zamestnanca? Je mi jasné, že prihlásiť do poisťovní, vyhotoviť pracovnú zmluvu. Skôr to ostatné, čo dávate zamestnancovi na podpis, napríklad pracovnú náplň, ochranu osobných údajov, pracovné postupy, bozp...Nemáte nejaký zoznam, čo robíte? Zamestnávateľ chce zamestnať zamestnancov, tak aby som na nič nezabudla. ďakujem veľmi pekne za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    širi1 je offline (nepripojený) širi1

    širi1
    -pracovná náplň nie je povinná , ale pomôže obom stranám
    -písomne musí zamestnanec potvrdiť, že bol informovaný o spracovaní osobných údajov /môže to byť na zmluve alebo extra papier)
    - dohoda o zrážkach zo mzdy, že žiada aby mu bola výplata posielaná na účet č...alebo že súhlasí že za gastráče sa mu strhne zrážkou...
    - samozrejme BOZP a PO že bol preškolený
    -spýtať sa na uplatnenie nezdaniteľnej časti príp. bonus
    -založiť potvrdenie o zamestnaní od bývalého zamestnávatela, kde sú aj príp. exekúcie
    - v žiadnom prípade nefotte občiansky a kartičku poistenca (len odkontrolovať a vrátit)- viem že mnohí to fotia a zakladajú do spisu
    - dávame aj na podpis aké klúče a pečiatky "vyfasoval"
    ak som niečo zabudla - doplnte ma prosím kolegyne
    misoft - prípadne prevzatie náradia, ochranných pomôcok.... ak zamestnávateľ to poskytuje.
    - ak má vo funkcii pridelené vozidlo, tak sa musí vykonať prehliadka vozidla, spísať chyby, nedostatky, kilometre, technický stav, dať to podpísať (aby sa neskôr nevyhováral, že dostal pokrivené), odovzdať potrebné doklady (i ich prevzatie podpísať).
    Sicher ist sicher

    čo všetko musí zabezpečiť zamestnávateľ pri zamestnancoch?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.