Zavrieť

Porady

SZČO účtovník - ako na to

Založila som si živnosť popri zamestnaní na účtovníctvo a potrebovala by som sa poradiť so skúsenými účtovníkmi v týchto veciach : 1. na základe rozširenia zoznamu služieb by som mala mať registračnú pokladňu, ak budem prijímať hotovostné platby. Čomu by som sa rada vyhla. Je mi jasné, že je tu ešte prevod na účet, ale nechcem riskovať, že mi službu niekto nezaplatí, takže . . . ako na to ? 2. Mám s každým klientom uzavrieť zmluvu o poskytovaní služieb ? 3. Poistenie - chcela by som sa poistiť hlavne na pokuty, ale vraj práve toto žiadna poisťovňa neprepláca, tak načo teda ? Veľmi by som ocenila, keby ste mi pomohli svojimi skúsenosťami. Ďakujem .
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

  veronikasad
  Učtovníctvo na živnosť robím od roku 2003. Poistenie zodpovednosti za škodu som vybavovala rovno so živnostenským listom, lepšie sa mi spáva ... Kontrol za tých 15 rokov bolo málo a tie čo boli, boli bez nedostatkov, takže žiadne plnenie z poistenia zodpovednosti za škodu som nečerpala. Pokutu za neskoro podaný nulový prehlad som zaplatila zo svojho vrecka, bola nižšia ako spoluúčasť ... Som už 3 roky na starobnom dôchodku, uvažujem so skončením podnikania. Problém bude po ukončení živnosti, nejaké udržiavacie poistenie zodpovednosti vraj budem musieť platiť aj po skončení živnosti po dobu 5 rokov, lebo keď poistenie úplne zruším, na žiadne poistné plnenie v prípade kontroly (z poisťovní alebo DU) nebudem mať nárok.

  Mám preukaz ŤZP, takže ERP ani VRP nemusím riešiť, časť platieb prijímam v hotovosti, nemám neplatičov, ak niektorý klient prestáva platiť, končím spoluprácu ...

  S každým klientom mám uzatvorenú zmluvu o spolupráci.
  jslancik čo zahŕňa také poistenie zodpovednosti za škodu? aký produkt akej poisťovne? sprav troška reklamu
  257 Ďakujem za reakciu. A aká poisťovňa to je ?
  Tvoja priateľka Antonia Jendrišáková
  Ja som to mala vyriešené, tak že klienti mi vkladali platby na môj účet v banke alebo platili prevodným príkazom. Je to posudzované ako nie platba v hotovosti. Vtedy nie je potrebná ERP ani VRP. Poistenie som nemala uzatvorené.

  jslancik je offline (nepripojený) jslancik

  bez servítky jslancik
  virtuálna RP ti niečo hovorí? mohla by...
  Zmluva je fajn. Upravuje a ujasňuje spôsob spolupráce a jedna či druhá strana sa nemôže vyhovárať, že o tom nevedela resp. to chápala inak.
  Poistenie na pokuty? Troška sebadôvery by nezaškodilo. Keby existovalo také poistenie, tak účtovnícke firmy by iba brali peniaze, ale nič by nerobili.
  257 Čo sa poistenia týka . . . niektorí klienti to vraj vyžadujú, iba preto sa pýtam. A virtuálna RP mi niečo hovorí , , ale asi si to budem musieť naštudovať viac. Každopádne ďakujem za posun.

  kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

  Jarka jméno mé :) kn-alka
  1. virtuálna RP na portáli daňového úradu - ako účtovník by si to mala vedieť, ako chceš radiť klientom, ak nepoznáš všetky možnosti?
  2. s každým klientom uzavrieť zmluvu, prípadne mať vypracovaný cenník na "jednorazovky"
  3. také poistenie neexistuje
  257 Som účtovník a nie Boh a ako účtovník sa budem učiť celý život. S virtuálnou RP zatiaľ nemám žiadne skúsenosti , lebo doteraz som ju k práci nepotrebovala. Aj tak moc ďakujem za odpoveď.
  257 Ďakujem.

  jakubzemko je offline (nepripojený) jakubzemko

  jakubzemko
  Pred tým než uzavriete poistenie tak si premyslite a pozorne prečítajte voći čomu sa to vlastne poisťujete. Účtovník nie je daňový poradca a vo väćšine prípadov tie pokuty chodia práve vo veciach daní. No a nakoľko účtovník nesmie poskytovať daňové poradenstvo, tak to poisťovňa pri vyplácaní, resp. nevyplácaní poistných plnení určite rada zohľadní.

  SZČO účtovník - ako na to

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.