Zavrieť

Porady

oprava výkazov pre Soc.poist

Dobrý deň,

po 30 telefonátoch do SP som sa dostala k dvom rôznym informáciám (podotýkam že ide len o to, či z-ncovi, ktorému bol v 06/2005 spätne priznaný predčasný starobný dôchodok - PSD - potrebujem opraviť odvody do SP.)
Neviem či ste to niekto robili ale prosím o rady, vzhľadomna to, že u mňa ide o prelom rokov.
Jedna pracovníčka SP povedala, že výkazy z minulého obdobia sa už neopravujú, len sa o preplatky ponížia sumy následných odvodov.

Druhá povedala, že treba opraviť aj rok 2005 a o preplatky ponížiť následné odvody.

Tretia povedala, že minulý rok sa za nič na svete nesmie meniť, upravujú sa len odvody za tento rok.

Neviem čo mám robiť. Ale prijala by som tretiu variantu, aj z toho dôvodu, že z-nec si za rok 2005 podával sám daňové priznanie a zrejme si ho pri zmene príjmu a uplatnených nezdaniteľných položiek bude musieť podať ešte raz ako dodatočné a daňový úrad mu určite bude chcieť vyrubiť penále. Ale sa mi zdá, že to by z-nec nemal doplácať za to, že SP spätne pridelľuje dôchodky.....?????

Prosím, ako by som mala postupovať, resp. ako ste Vy postupovali v takýchto prípadoch?

Ďakujem.
Usporiadat
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Dakujem, renci.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať