Zavrieť

Porady

Podnikateľ zo zahraničia

Chcela by som Vás poprosiť o radu. Moja sestra pracuje v Taliansku a jej zamestnávateľ by chcel začať podnikať na Slovensku. Malo by ísť o nejaký denný aj nočný bar. Vedeli by ste mi poradiť kde by som mohla zistiť čo všetko je potrebné na Slovensku vybaviť? Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Davor je offline (nepripojený) Davor

    Davor
    Ak mas v rodine niekoho kto robi v advokatskej kancelarii tak sa treba jeho spytat. Kamos ked robil u advokata tak zakladal s.r.o. cky pre cudzincov. Co sa tyka nocneho baru atd. uz sa tu na porade nieco preprieralo, ale neviem kde presne. Osobne ale neviem nijako poradit. Treba asi skusit sa opytat na Zivnostenskom urade oni by tiez vedeli poradit ako je to s cudzincami a ich podnikanim v SR.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Zrejme založí s.r.o., ktorá bude vlastniť ten bar.S.r.o. by mala mať predmet podnikania maloobchod a veľkoobchod v rozsahu voľných živností a reštauračné služby a pod. Bude musieť si dať schváliť otváracie hodiny na miestnom mestskom úrade, povolenie od "hygienikov". Zároveň musí poveriť nejakú zodpovednú osobu, resp. zodpovedného vedúceho.

    Podnikateľ zo zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.