Zavrieť

Porady

Tehotenstvo, skúšobná doba a PN

Dobrý deň, prosím o info. Momentálne pracujem v spoločnosti kde pracujem 3 roky na pracovnú zmluvu doba neurčita.ale pravdepodobne od 1.11. Alebo 1.12.2018 nás chcú prezmluvnit na druhú spoločnosť kde bude doba neurčita ale bude skúšobná doba 3 mesiace a momentálne v tom čase im chcem oznámiť ze som tehotná a dat sa na pnku nakoľko je tam šikana. Ma pravo ma vyhodiť v skúšobnej dobe keď budem na pn aj keď bude mať písomne podložené že som tehotná. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    V prvom rade taku zmluvu nemusis podpisat. Pri prechode prav a povinnosti na inu firmu ti musia zostat minimalne take vyhody, ake mas v povodnej firme. Cize ak si po skusobnej dobe, nemozes ju mat ani v novej.
    Co sa tyka skoncenia PP v skusobnej dobe s tehotnou, je to mozne, ale len s konkretnym dovodom, ktorym nemoze byt tehotenstvo.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    anavi66 Bojim sa toho ze mi tam dajú opäť tu skúšobnú dobu. Je to aj niak zákonom stanovené že mi musia zostať rovnaké podmienky ako som mala v predchádzajúcej PZ?
    ivka70 Ano, riesi to Zakonnik prace.
    Ak ti nebudu chciet dat taku zmluvu, musia ti v povodnej firme zrusit pracovne miesto a dat ti z toho dovodu vypoved a odstupne.
    anavi66 Viete mi poslať kde to zákonnik práce hovori
    ivka70 http://www.epi.sk/odborny-clanok/Zam...stnavatela.htm
    anavi66 Ďakujem pekne za info
    anavi66 Dobrý deň pani Ivka, chcela by som vás poprosiť o po radenie momentálne my dali výpoveď ešte zatiaľ nie je z mojej strany podpísaná a zajtra chcem ísť na pn. A na budúci rok by som mala porodiť chcem sa informovať zz čoho sa mi bude počítať materská keď 9 mesiacov mam dorobeny h a teraz od októbra budem pn. Počíta sa tam aj pn alebo ako keď teraz mam v hrubom 700 eur. Ďakujem
      zbaliť

    Tehotenstvo, skúšobná doba a PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.