Zavrieť

Porady

odvody dohodára v evidencii UP

Dohodár, ktorý je v evidencii UP zarobil 200 eur za 24.9.-28.9. Na soc.poist. bol prihlásený pred nástupom do práce na nepravidelný príjem, ale nie je nám jasné či aj do zdravotky sme ho mali tiež keď ma nepravid. príjem a je evidovaný na UP a aké odvody musíme platiť.
3 komentárov     zbaliť
Mila123 samozrejme, že aj ZP musí platiť, pre ZP nerozoznáva medzi pravidelnými a neprav. príjmami (toto je záležitosť SP)
na-ta i keď je evidovaný na UP a zarobí do limitu aby ho nevyradili. Pletie ma že plati štát za evidovaných
veronikasad Ano, štát platí len za dni kedy nepracuje ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anika je offline (nepripojený) anika

    anika
    do ZP sa prihlasuje pod kódom 2D len na dni, ktoré je v práci

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    K ZP: Ide tu o súbeh! Platiteľom je aj štát (dôvod evidencia) - a za tie dni kedy robí, vtedy je platiteľom aj ako zamestnanec (dôvod dohoda podľa ZP - teda platí aj za-ľ, aj za-c)
    Jedine ak by bol dohodár ID - tak vtedy ZP nemusíš riešiť
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    na-ta a keď sme ho prihlasili do SP na neprav. prijem na 20 dní a do zdravotky uvediem len niektoré dni, napr. na 3 dni z tých 20 dní,ktoré skutočne pracoval. Takto je to špatne?
    Katy a R ????
    anika je to podľa mňa ok
    na-ta neviem čo znamenaju otázniky
    Katy a R však už máš napísané - že pri takomto súbehu prihlasuješ v ZP len presne na tie dni keď je v robote ... aj kód ti anika dala
    na-ta Ďakujem pekne
      zbaliť

    odvody dohodára v evidencii UP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.