Zavrieť

Porady

preplatok z RZZP za zamestnanca, ktorý medzičasom skončil pracovný pomer

Dobrý deň prosím o radu, dnes mi bolo od SZČO-zamestnávateľa doručené RZZP vystavené 12.7., v ktorom má vyšší preplatok aj zamestnanec, ktorý skončil PP 31.7.2018. Ako mám postupovať pri výplate tohto preplatku? Musím zamestnanca znovu prihlásiť do poisťovní? Pri spracovaní mzdy mu preplatok celý zdaním, kedže už nemám podpísané vyhlásenie NČZD? Vopred ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karka je offline (nepripojený) karka

    karka
    Podaj manietku do ZP, že ste so zamestnancom ukoncili PP. Prerobia RZ a preplatok mu poslu oni.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    eviinka33 Ďakujem .. ale keby som nepodávala námietku ale chcela to poriešiť cez mzdu aký je postup?
    karka Platiteľ poistného/poistenec je povinný príslušnej zdravotnej poisťovni odviesť nedoplatok v lehote do 45 dní odo dňa nadobudnutia právoplatnosti výkazu nedoplatkov. Ak ide o zamestnanca, vykoná túto povinnosť za neho zamestnávateľ, ak je poistenec stále jeho zamestnancom.
    Podla tohto musi byt zamestnanec...
    VeronikaSl A čo v pripade ak už bol preplatok poukázaný na účet zamestnavatela, teda sa uz neda odvolať?
    Mila123 vyhotovte mu mzdu, zrazte preddavok na daň, a rozdiel pošlite na účet už bývalému zamestnancovi
      zbaliť

    preplatok z RZZP za zamestnanca, ktorý medzičasom skončil pracovný pomer

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.