Zavrieť

Porady

Nárok na hradenú kúpeľnú liečbu.

5.12.2017 som absolvovala onkologickú operáciu prsníka. Absolvovala som 30 x ožiarov a doposiaľ užívam Tamoxifen 20. V onkoambulancii mi povedali , že mám nárok na kúpeľnú liečbu do 2 rokov po operácii, ale ... musím absolvovať predpísaný počet kontrol a do kúpeľov len po roku od operácie.
Nedávno som sa dozvedela náhodou od podobnej pacientky ako som ja, že vraj do jedného roka po operácii kúpeľnú liečbu hradí celú zdravotná poisťovňa, a po uplynutí roka už hradia len kúpeľné náklady a zvyšok ubytovanie a stravu si vraj musím hradiť sama. Neviem čo je na tom pravdy.
Opýtala by som sa aj v zdravotnej poisťovni - všeobecná, ale neviem na akú pracovníčku tam natrafím či ma vôbec vypočuje a poradí mi. Nechcem narobiť problémy mojej lekárke čo mi ona o liečení povedala.
Ďakujem za odpoveď.
Pozerala som podobné témy o liečeniach ale nič som nenašla.
misoft Pravdepodobne pôjdeš na X-ko.
A v poisťovni sa opýtaj.... lekárke problémy nenarobíš, ak máš nárok, tak nech ti to od A do Z všetko vysvetlia - na to sú tam!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    A I/1 Onkologické choroby

    Návrh vypisuje onkológ, všeobecný lekár, dĺžka pobytu 21 dní. Kontraindikácie: Recidíva metastázy, karcinomatózna kachexia
    Diagnóza: C00.0 - C.97, D00.0 - D09.9

    Indikácia do 24 mesiacov od ukončenia komplexnej onkologickej liečby (vrátane chemoterapie,rádioterapie), bez akýchkoľvek známok recidívy ochorenia.
    Nájdeš tu: https://www.vszp.sk/poistenci/zdravo...ostlivost.html Rozklikni si tam odkaz "indikačný zoznam".
    Naposledy upravil Kvaka : 22.11.18 at 16:58

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Pletieš si výrazy " platba " a " doplatok ".

    Platí

    Schválenie Návrhu na kúpeľnú starostlivosť so spôsobom úhrady „A“

    Zdravotná poisťovňa hradí kúpeľné procedúry, stravovanie a ubytovanie v štandardných podmienkach (štandard je dvojposteľová izba a spoločné sociálne zariadenie mimo izby).
    Poistenec hradí 1,70 € za stravovanie a pobyt na lôžku za každý deň v prírodných liečebných kúpeľoch bez ohľadu na dĺžku pobytu. O kúpeľných doplatkoch informuje poistenca kúpeľné zariadenie.

    ...a ďalej a viac
    https://www.vszp.sk/poistenci/zdravo...ostlivost.html

    Nárok na hradenú kúpeľnú liečbu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.