Zavrieť

Porady

Môžem založiť webovú stránku aj keď nemám 18 rokov?

Dobrý deň,

mám v hlave jednu otázku na ktorú nedokážem nájsť odpoveď. Potrebujem na založenie webovej stránky aj s doménou 18 rokov? Ide o stránku, na ktorej by boli publikované vlastné fotografie. Návštevník by si mohol prezrieť moju tvorbu a v prípade, že by mal záujem o súkromne fotenie by ma kontaktoval. Mám 16 rokov. Je to možné? Poprípade aké sú podmienky na založenie webovej stránky?
3 komentárov     zbaliť
kopretinka ja by som chcela vidieť nejaké tvoje fotky
MatejS1 Ďakujem veľmi pekne za Váš záujem. Kde by som Vám mohol tie fotky poslať?
kopretinka môžeš ich dať sem do tvojej otázky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dodkoo je offline (nepripojený) Dodkoo

    Dodkoo
    Na SK doménu nie je vekové obmedzenie, podobne to bude aj s EU doménou.
    Používateľom môže byť fyzická alebo právnická osoba, ktorá má doručovaniu adresu (adresu na listinné doručovanie komunikácie) v niektorom z členských štátov Európskej únie, v štáte tvoriacom Európsky hospodársky priestor alebo v členskom štáte Európskeho združenia voľného obchodu.
    Zmluvy môžeš uzatvárať také, ktorým svojmu veku rozumieš. Jedine podľa GDPR a zákona 18/2018 keďže budeš využívať služby informačnej spoločnosti https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...raf-15.odsek-1 ak by si mal menej ako 16 rokov tak musia dať rodičia súhlas s použitím tvojich osobných údajov pri objednávke domény. To je rovnaké aj pre e-shopy.
    MatejS1 Ďakujem Vám za Váš čas a za Vašu odpoveď. Vážim si toho. Prajem príjemný zvyšok dňa.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Web stranku si zalozit mozes, ale podnikat s fotografovanim ako 16 rocny nemozes. Ak by si tam ponukal nafotenie a predaj fotiek bez aspon zivnosti, islo by o nelegalne podnikanie.
    Dodkoo Mohol by to robiť cez zmluvu o dielo?
    https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...ta.oddiel-prvy

    Ak príjem nepresiahne 1915€ tak nepotrebuje riešiť ani dane?
    https://www.financnasprava.sk/sk/obc...ijmov/studenti
    Povinnosť študenta podať daňové priznanie
    Daňové priznanie k dani z príjmov za zdaňovacie obdobie 2018 je povinný podať každý študent, ak v priebehu roka 2018 dosiahol celkové zdaniteľné príjmy presahujúce sumu 1 915,01 eura. Do celkových zdaniteľných príjmov sa zahrňuje akýkoľvek dosiahnutý príjem, ktorý je predmetom dane a nie je od dane z príjmov oslobodený.
    MatejS1 Ďakujem Vám za odpoveď. Na súkromnom fotení by som nezbieral peniaze ale skúseností. Zistil by som, aké je to pracovať s ľuďmi a taktiež by som sa snažil svoje fotografie vylepšovať a vylepšovať. Či sa tým budem živiť alebo sa budem tomu venovať len pre to, že ma to veeľmi baví uvidím až po dokončení štúdia.

    Môžem založiť webovú stránku aj keď nemám 18 rokov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.