Zavrieť

Porady

Zlomena pruzina

Zdravim, zlomila sa mi pruzina na Fiat Stilo 1.2 16V, r. v. 2002 na pravej prednej strane ako som dnes zistil. Par dni dozadu mi nieco buchlo a cinklo za jazdy, nic neskripalo, nic nevadilo na riadeni ani auto "neklako" - asi som cez nieco presiel. Zrejme ju zlomilo len na kusku zhora alebo zdola. V podstate som zistil ze je to pruzina az dnes ked to zacalo vydavat divny zvuk a po chvili bolo citit spalenu gumu. Opticky nebolo nic vidiet ale "nasmatral" som ze mi pruzina opiera o behun pneumatiky na vnutornej strane a odiera ju. Do servisu som uz objednany. Otazka znie, ci sa to da nejak otocit/zafixovat aby som dosiel do servisu, alebo mi ostava len odtah? Do servisu to mam cca 20 km...
4 komentárov     zbaliť
misoft Pokiaľ zlomená pružina drie o pneu - radšej odťah. Opatrne by sa možno prejsť dalo, lenže nikde nie je zaručené, že tá pružina ešte viac škody napácha.
Inak - poškodenie nápravy a jej zavesenia je chyba, s ktorou nie je možné jazdiť.
bodliak Odvoz, nie odťah.
misoft Dík za opravu... myslel som odvoz, písal iné....
lujza.j Aj odtah sa da....zakvacia za predne nozicky...pojde po zadnych....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Daj auto na zdvihák, vytoč úplne hore a pozri, či to nevieš drôtom upevniť tak, aby to netlačilo na koleso. Ak je zlomená v strede, dá sa točením zapasovať jedna do druhej, skráti sa, ľahšie sa zviaže.
    Mne sa to raz podarilo stiahnuť a prešiel som 25 km, síce slimačím tempom, ale lacnejšie, ako odvoz... A bolo to predné koleso, takže väčšie zaťaženie.
    sosak Presne tak, zviazať drôtom.

    Taserda je offline (nepripojený) Taserda

    Taserda
    Riešil by som to tak že by som ,zvolal k sebe mechanika nech to spraví doma u teba ak máš schopnú garáž. Je to práca ako výmena tlmiča. Vezme možno ako za odťah. Pneumatiku nemáš oslabenú že by mohla prasknúť cestou?

    besttracker je offline (nepripojený) besttracker

    besttracker
    ak ty to drie o pneu tak nejazdi,lebo si spocitaj kolko stoji 1 pneu... ak sa ty chce to zdvihni na zdvihak ako radili ostatni zhod koleso,a ak mas po ruke nieco na zaklinovanie aby pruzina nesadla dole,proste to nejak urob aby to nedrelo o pneu.... kludne tam zarvy nejaky kus dreva do tej pruziny ....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.