Zavrieť

Porady

Podmienene formátovanie podla hodnoty inej bunky (excel)

Ahojte.
Potreboval by som poradit ako nastavit podmiene formatovanie podla hodnoty inej bunky podle prikladu nizsie.
V bunke A1 mozu nastat tri varianty V1, V2, V3. Do bunky B1 moze byt zapisana akakolvek hodnota. V bunkach C1, D1, E1, F1, G1 a H1 su uvedene hodnoty, ktore urcuju rozmedzi v ktorom by sa mala bunka B1 nachadzat. Bunka B1 sa teda bude formatovat podla vypisanej hodnoty v bunke A1. V pripade varinaty V1 bude pouzite podmienene formatovanie podla buniek C1 a D1, v pripade V2 podla E1 a F1, v pripade V3 podla G1 a H1.
Dakujem za pomoc.
Naposledy upravil o7961732 : 12.01.19 at 18:40 Dôvod: priloha
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    mepex je offline (nepripojený) mepex

    mepex
    Do A1 dajte (podmienkovým vzorcom) hodnotu podľa výsledku vyhodnotenia ktorá varianta nastala.

    Bez prílohy bolo pre mňa zadanie nepochopiteľné. Prikladám riešenie jedným vzorcom (v bunke B4) pre bunku B5.
    Naposledy upravil mepex : 12.01.19 at 20:16
    o7961732 Asi som to nenapisal prilis dobre. Problem nie je s bunkou A1 ale s vyhodnotenim bunky B1. V pripade ze je v bunke A1 varianta V1, bunka B1 ma byt vyhodnotena ci je medzi C1 a D1. Ak je V2, B1 ma byt vyhodnotene ci je medzi E1 a F1,...
    o7961732 Super, velmi pekne dakujem za pomoc.

    Podmienene formátovanie podla hodnoty inej bunky (excel)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.