Zavrieť

Porady

Prečo mám dlhodobé bolesti ľavého bedra?

Dobrý večer,prosím,je nález MRI bedrového kĺbu negatívny?Chrupavčité časti obojstranne redukované s drobnými nerovnosťami kontúr a zaroteninami okrajov acetabul-chondromalacia grad.II.Najvýraznejšie osteoproduktívne zmeny v oblasti proximolat. okrajov striešok acetabul.Mierne zmnoženie tekutiny intraartikulárne,viac vľavo.Podľa lekárky je nález negatívny a bolesti si podľa nej namýšľam.Ďakujem za radu.
3 komentárov     zbaliť
Mila123 zahroteninami je správne....
koľko máš rokov?
lekárka je ortopédička?
evaza odpísala som čo bolo v správe a lekárka je neurologička,len teraz som neporozumela odpovedi-je teda naozaj nález negatívny a som v poriadku?
Mila123 máš koxartrózu, vyhľadaj ortopedickú ambulanciu (mal by ťa tam poslať obvodný lekár, môže aj neurológ) , moja dcéra sa na tvoju správu pozrela a hore uvedené informácie, kt. som napísala mám od nej,
koľko máš rokov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    diagnózu - aj keď je to tu odpísané zo správy, nikto nepotvrdí, tie bolesti nemusia byť len chorého bedrového kĺbu, môže byť problémom aj chrbtica, alebo iná časť nohy - môže sa vydierať kolenný kĺb a noha sa viac zaťažuje, čo môže byť tiež príčinou bolesti, príčin môže byť oveľa viac ako to môže posúdiť neurologička, určite by som navštívila ortopéda
    aj tu je o bolesti bedrového kĺbu a príčinách
    https://www.modrykonik.sk/zdravie/bo...edroveho-klbu/
    Naposledy upravil Terezia13 : 24.01.19 at 18:01
    evaza ďakujem za odpoveď,s kolenom som mala problémy 3roky,po kyseline hyaluronovej sa to vďaka Bohu zlepšilo
    Terezia13 každý organizmus je iný, neurologička našla problémy zo svojho pohľadu, ale celkovú diagnózu by som určite radšej počula od ortopéda

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Najlepšie by sa vedel vyjadriť ortopéd. Definícia
    Chondromalácia je zmäknutie, rozvláknenie alebo defekt artikulárnej hyalinnej chrupky. https://www.google.com/url?sa=t&rct=...BX4T3Ik8Slue1U
    Nález jednoznačne daj posúdiť ortopédovi.
    evaza už sa vyjadril i reumatolog i ortopéd,tí ma poslali k neurologičke,podľa nej sú i 3mm výrastky na chrbtici v norme,i prasknutý disk stavca

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Niekedy sa zdá, že bolí kĺb, ale v skutočnosti bolia upínacie svaly - reuma
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    evaza vďaka,reumatológ je super,zatiaľ vylúčil 2druhy reumy z existujúcich 300
    Mária27 skús natrieť Flector gel
    Taserda Z krvi vedia zistiť antigen HLA-B27 na https://www.mojareuma.sk/bechterevova-choroba/
    Bolesť bedrového klbu je prvý prejav, niekedy ako by mal človek piesok v klbe.
      zbaliť

    Prečo mám dlhodobé bolesti ľavého bedra?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.