Zavrieť

Porady

Ako zrusit platenie koncesionarskych poplatkov?

Dobry den.Vlastnim spolu so sestrou rodinny dom po rodicoch v ktorom nik nebyva a stale platim koncesie.Chcel by som vediet ci sa to da zrusit .Ja mam na tej adrese stale prihlaseny trvaly pobyt.Dakujem
9 komentárov     zbaliť
Chobot Okrem toho domu platíš ešte aj inde poplatky za RTVS? Napr. v byte?
ivka70 na koho je prepisana elektrina, ten plati elektrinu aj v inej nehnutelnosti?
kn-alka áno, platí toľkokrát, koľko nehnuteľností vlastní - je na jeho meno písaná elektrina

Teraz som mala prípad, že manžel zomrel, chceli sme dať prepísať na manželku, musela doložiť zmluvu z elektrární, až potom prepísali RTVS.
ivka70 nemusi platit, ked je vsade jeden poberatel elektriny a oznami daslie odberne miesta RTVS ..... plati iba za jedno, ostatne su nahlasene k tomu jednemu, ale musi nahlasit
buchač Umbo (Dnes 18:20) Ak by v dome mal niekto pobyt co ma ZTP nemuseli by ste platit
====================
1. Túto nesprávnu odpoveď si už dal ako príspevok
2. Dal som ti preto aj neužitočné.
Katy a R juraj, tá odpoveď je (bola) správna! a majú to pekne vysvetlené aj na ich stránke. (stačilo kliknúť☺)
buchač Katy

Ten Sember (akože Umbo) tu dal odpoveď.
Na ňu som odpovedal a aj zdôvodnil, kde mal chybu.
Takže zopakujem znova.

Ak idem do dôsledkov v rámci celej vety ?
Nuž ak by mal v dome pobyt niekto s preukazom ZTP, no bol by ako podnájomník, tak by majiteľ neplatil poplatky ???

Nie je pobyt ako pobyt...tu ide o trvalý pobyt.
Rozumieme sa ?
Katy a R ešte raz! prečítaj si lepšie stránku! vôbec nejde o trvalý pobyt! .. a tie vaše blbé spory medzi sebou a žalovačky ozaj zadávateľa nemusia zaujímať - založte si svoju tému, kde si budete navzájom vykrikovať tie sprostosti (ja tiež vidím tie prečiarknuté komentáre - a fakt už nechápem, načo toje!)
buchač Katy...ja mám preukaz ZTP, takže snáď by som aj mohol niečo vedieť.
Čítam a čítam...

Ak odberateľ elektriny žije v domácnosti s fyzickou osobou s ťažkým zdravotným postihnutím, ktorá má na adrese odberného miesta tohto platiteľa trvalý pobyt, alebo sám je fyzickou osobou s ťažkým zdravotným postihnutím a vznik tejto skutočnosti oznámi a zároveň preukáže vyberateľovi úhrady.

Zvyšok neriešim....aj keby sa dalo.
------------------------------------
OT k tomu "žalovaniu".

Nejde o žalovanie...ja som len konštatoval, že tie praktiky Sembera len doyebabrávajú stránku.

Spory sú pre každého vedľajšie, pokiaľ sa ich netýkajú.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    koncesionárske poplatky sa platia, ak je v dome prípojka elektriny, je jedno, či niekto používa, alebo nepoužíva, platiť treba





    Opravujem sa:
    konces.poplatky sa platia za prípojku elektriny, ak však má osoba - vlastník viac odberných miest, platí len jedno.
    Naposledy upravil kn-alka : 08.02.19 at 11:55
    lubko6394 Keď platíš niekde inde tak nemusíš.
    misoft Dovolím si oponovať - nepravda!
    Zákon 340/2012 §6 ods.1
    "(1) Platiteľ podľa § 3 písm. a) platí úhradu 4,64 eura za každý aj začatý kalendárny mesiac. Platiteľ podľa § 3 písm. a), ktorý je evidovaný dodávateľom elektriny v evidencii odberateľov elektriny v domácnosti vo viacerých odberných miestach, platí úhradu len za jedno odberné miesto, ak vznik tejto skutočnosti oznámi a preukáže vyberateľovi úhrady podľa § 9 ods. 6 písm. c)."
    Takže - ak vlastnia dom po rodičoch a pritom majú aj iné odberné miesto - za ten dom nie sú povinné platiť koncesionársky poplatok.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    môžeš na ich stránke tu: https://www.google.com/url?sa=t&rct=...sQ_gvXQTcIe-zZ
    Ale samozrejme - len v prípade, ak je na to dôvod! Čiže ak nie si inde prihlásený ako odberateľ elektriky (ty osobne), alebo nemáš preukaz ŤZP - tak nemáš dôvod na zrušenie. A ešte potom dôchodcovia majú zľavu (platia tuším polovicu) .. popozeraj stránku - sú tam všetky info aj k viacnásobnému odberu ... aj potrebné formuláre...☺
    Naposledy upravil Katy a R : 08.02.19 at 11:19

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    https://uhrady.rtvs.sk/domacnosti/caste-otazky

    Viac odberných miest

    Chcela by som vedieť, keď mám chalupu (rodinný dom) a som aj tam prihlásená na odber elektriny, budem tiež platiť 2x úhradu za služby verejnosti?
    Platiteľ, ktorý je evidovaný dodávateľom elektriny v evidencii odberateľov elektriny v domácnosti vo viacerých odberných miestach, platí úhradu len za jedno odberné miesto, ak vznik tejto skutočnosti oznámi a preukáže vyberateľovi úhrady. Upozorňuje, ak odberateľom elektriny je tá istá osoba.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Po rodicoch, nik tam nebyva, ale mas tam trvaly pobyt - na koho je pisany odber elektriny? Ak stale na rodicov, musis prepisat na seba. Ak koncesie platis tam kde realne byvas, potom bud z rodicovskeho bytu alebo realneho bydliska mozes zrusit - vid ivka70. Ale ak inde neplatis, nemozes zrusit koncesie, ani ked v prazdom dome nie je telka. Potom mozete elektrinu prepisat na sestru ak bude suhlasit. Kto je vlastnikom domu?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Platí za RTVS v byte, tá chce, aby platil aj na chalupe
    Bratislavčanovi vyrubili deväťročný poplatok za RTVS na chalupe.

    https://domov.sme.sk/c/22048998/plat...e.html?ref=trz

    Takže ono to v podstate nie je sranda.
    Jeden nezaplatí a kľudne sa môže stať, že sa dostane do pazúrov exekútora.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft No - od toho roku sa už nebudú môcť vyhovárať, že hento a toto. Majú možnosť vstúpiť do Katastra, zadať meno, dátum a ihneď budú mať LV k nehnuteľnostiam. Takže ak by to teraz urobili - odkázalo by sa na to, nech si SAMI zistia, kde sú nehnuteľnosti. Inak by sa v takom prípade RTVS dostala do konfliktu so zákonom - neoprávnené obohatenie.
    Tie ich lajstrá i tak čochviľu budu bezcenné, nakoľko sa "odburáva byrokracia" - tak nech si to zisťujú SAMI.
    buchač Áááále trt.

    ...nájdi mi príslušný link, kde je čo i len zmienka ohľadom koncesií versus kataster.
    https://www.google.com/search?client...e+v%C3%BDpisov
    --------------------------
    Alebo aj inak.
    Som majiteľom viacerých nehnuteľností...niekde sa neplatí a niekde sa platí.

    Ako je to možné ???
    Katy a R misoft - úplne zbytočne sem pletieš kataster! ... jednoducho platí zástrčkový zákon a dôležité je odberné miesto - a to nemusí byť vôbec na majiteľa nehnuteľnosti!. . všetky potrebné info si každý nájde na ich stránke - pripla som . aj aký zákon platí! aj aké sú povinnosti - napr pri viacnásobnom odbere, čo treba pre oslobodenie ...
    misoft Zatiaľ, zatiaľ.... ale časom i RTVS bude musieť akceptovať to, že si informácie budú musieť hľadať sami a nie preháňať ľudí. Kataster je predsa verejne dostupný (alebo sa mýlim?). V katastri sa predsa dá zistiť, kto a čo vlastní (alebo sa mýlim?).
    ivka70 Az na to, ze to s katastrom nijako nesuvisi.
    Napriklad koncesionarske poplatky platia aj najomnici v mestskych bytoch - a o tych kataster nic nepise.
    Naozaj sem zbytocne pleties kataster.
    Podststny je platitel el. energie a tento zoznam verejny nie je, ani nebude.
      zbaliť

    Ako zrusit platenie koncesionarskych poplatkov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.