Zavrieť

Porady

Zmluvné dodanie BOZP

Dobrý deň. Chcel by som poprosiť o informáciu. Som podnikateľ a rozhodol som sa zastrešiť povinnosti týkajúce BOZP zmluvným spôsobom. V zákone sa píše, že som ako zamestnávateľ povinný zabezpečiť minimálne 1 bezpečnostného technika na 600 zamestnancov. Ja mám síce len 13 zamestnancov, ale zistil som, že technik BOZP, ktorý mi dodavatelsky zastrešuje tieto povinnosti, dodáva služby BOZP aj iným podnikateľom, pričom celkovo u všetkých zamestnávateľov zastrešuje podstatne viac ako 600 zamestnancov (nehovorím o jednorazovom školení ale o dlhodobom zmluvnom zastrešeni vsetkeho, čo súvisí s BOZP). Moja otázka je, či to, že on sa stará externe o viac ako 600 zamestnancov, môže znamenať sankcie pre mňa. A môže vôbec technik BOZP dodavatelsky zastrešiť u svojich firemnych klientov viac ako 600 zamestnancov, ak nie je v žiadnej z týchto firiem zamestnaný? Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času
  Vás toto nemusí zaujímať, zaujímať by to malo dodávateľa služby. Inšpektorát práce kontroluje organizácie, ktorým vydal oprávnenie na BTS a či majú dostatočný počet bezpečnostných technikov na zazmluvnené firmy.
  MarekSt Ďakujem za Vašu reakciu, aj keď má trochu sklamala - pretože miesto jednoduchej odpovede na jednoduchú otázku, mi tu sugestívne podsuvate, čo ma má a čo nemá zaujímať. I tak si však cením, že ste na moju otázku reagovali a z Vašej odpovede je zrejmé, že viete o čom píšete, pretoze sa tomu pravdepodobne profi venujete. Zopakujem preto svoju otázku priamo Vám, ak dovolíte: môže pri externom dodaní služieb BTS pripadať na 1 bezpečnostného technika pripadať viac ako 600 zamestnancov? Vopred ďakujem za spresnenie Vašej reakcie... Pekný deň prajem.

  kamosBA je offline (nepripojený) kamosBA

  kamosBA
  Pre Vás to sankcie znamenať nemôže. Oficiálne sa nemáte ako dozvedieť, akých a koľko klientov, resp. zamestnancov dotyčný technik zastupuje.

  Stretol som sa však s prípadom, keď kontrola z IP zisťovala u dodávateľskej BTS práve stav, ktorý vo svojej otázke popisujete. Problém však môže mať len táto BTS.

  Ak má BTS dostatočný počet BT na pokrytie všetkých klientov, problém to byť nemusí. To, či IP skúma počet zamestnancov u každého jednotlivého BT Vám už neviem povedať.
  MarekSt Ďakujem pekne za odpoveď
  To že sa autorizovaný bezpečnostný technik stará externe o viac ako 600 zamestnancov pre Vás nemôže znamenať žiadnu sankciu. Zákon ste predsa dodržali a na svojich 13 zamestnancov ste si zabezpečili jedného autorizovaného bezpečnostného technika (bezpečnostného technika). A odpoveď na druhú otázku je tiež kladná, teda "áno môže zabezpečiť ak sa jedná o viac zamestnávateľov" kládol som si tú otázku asi pred 2 mesiacmi a overoval som si to priamo na Národnom inšpektoráte práce v KE. Takže jeden ABT môže zabezpečovať dajme tomu aj 10 zamestnávateľov po 500 zamestnancov a spolu mať teda pod sebou 5000 zamestnancov (resp. ak to sa nejedná o zamestnávateľa čo vykonáva činností s vyšším rizikom).
  MarekSt Ďakujem pekne za odpoveď a informácie. Pekný deň prajem.

  Zmluvné dodanie BOZP

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.