Zavrieť

Porady

Prehľad o príjmoch zo závislej činnosti

Prosím o pomoc robíme mzdy externe pre jednu firmu vzdy si v termine uhradila vsetky odvody tak ako som vygenerovala prehlad o prijmoch zo závislej cinnosti dávala som datum vzdy k 30. v mesiaci
do riadku 1 30.11.2018 vtedy mali výplatný termín mzdy aj v ten den vyplatili
a do riadku 8 odvedené 30.11.2018, lenze mzdy boli uhradene ale odvody do poistovni a na danovy úrad nie.

Som povinná opraviť prehľad za 11/2018 a 12/2018 a dať do riadku č. 8 odvedené 0,- ked este tento preddavok nebol uhradeny???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    zo skúsenosti:

    kvôli dátumu na r.8 netreba podávať dodatočný prehľad, DÚ tento údaj "nezaujíma", nie je dôvodom na dodatočné. Na rok 2019 dokonca tento riadok zrušili, nemá proste význam.
    zuzanna jarka dobre kvoli datumu netreba opravovat a ked sa skutocne odviedli az v januari a mam tam uvedu sumu, co sa mala odviest a neodviedla sa tak by tam mala byt nula alebo vobec neriesit ani datum ani sumu na riadku 8
    kn-alka ešte raz, DÚ údaje na riadku 8 nezaujímajú, musia sedieť riadky od 0-7 - ale nič ti nebráni podať dodatočné prehľady a opraviť to.

    Zuzanka_ba je offline (nepripojený) Zuzanka_ba

    Zuzanka_ba
    Ak ste to este nezaplatili dala by som tam nulu.

    V I. časti „Preddavky na daň“ bol spresnený text k riadku
    8, na ktorom zamestnávateľ uvedie skutočne odvedené
    preddavky na daň za príslušný kalendárny mesiac vrátane
    preddavkov na daň odvedených za predchádzajúce
    mesiace bežného zdaňovacieho obdobia.

    http://news.deloitte.sk/Upload/Newsl...2017_12_SK.pdf

    Otazka je kedy budete podavat rocne hlasenie. A kedy zaplatite dan za 11 a 12 mesiac.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zuzanna zaplatené boli obe v januári 2019
    Zuzanka_ba tak potom by som dala
    112018 - nula
    122018 - suma spolu co ste odviedli za 11 aj 12 v januari 2019
    Tym padom mate rok 2018 vybaveny. Ja by som cakala pokutu za neskoru uhradu.
    zuzanna a ako to bude v hlaseni ked firma jedna firma neodviedla preddavky od marca az dodnes ako nedopatok????
    kn-alka v hlásení uvádzaš skutočnosť do dátumu podania hlásenia, ak dovtedy neboli uhradené, bude v hlásení nedoplatok
      zbaliť

    Prehľad o príjmoch zo závislej činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.