Zavrieť

Porady

I profil

Potrebujem poradiť ohľadom spevnenia stropu, resp. podlahy v hornej izbe. Izba má rozmer cca 4,25 x 4,5 m. Betónová plotňa je hrubá cca 10 cm. Strop je prehnutý. V rohoch stropu sme namerali rozdiely 6 cm, 7 cm, 2 cm a 4 cm. Je potrebné upevniť I profily? Aké, v akom počte a v akom rozostupe?
vicktor Na to sa neda odpovedat len-tak. Zavolajte odbornika (odbornikov) na miesto cinu.
bettylou kolko poschodí máš nad sebou?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mackoivan je offline (nepripojený) mackoivan

    mackoivan
    Ja som jednému s podobným problémom podmuroval strop s tehlami , ktoré sa len vysparovali a prelakovali. Dĺžka múru 1.2 m. Samozrejme v mieste kde pod múrom bol základ. Týmto spôsobom sa dá strom málo aj nadvihnúť. Estetický to vyzerá dobre.
    buchač Hm...ale vzhľadom k udaným rozmerom izby by si neviem predstaviť, ako by s tým múrom v strede vyzerala....vznikli by dve malinkaté kumbáliky.
    mackoivan Máš pravdu , v mojom prípade to bola miestnosť. 7 m dl. Ja by som dal I profily zhora a prišroboval prehnuty strop o tie ička.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    je odvazne hladat odpoved na takuto vec na internete, ale dat to do temy domacnost, to uz je ..... Icka 160 tam treba dat, kazdy meter, aj hustejsie.
    mackoivan Áno ička, ale dal by som ich zhora. Zatahovanim matic sa strop nadvihne a ička sa predpnú na vhodnú nosnosť. Lebo aj u nich pri zaťažení dôjde k prehnutiu. Je tam rozpätie 4 m.
    chandler cisto teoreticky, ano, suhlasim. prakticky to budu robit ludia co o tom nemaju ani sajnu a dopadlo by to katastrofalne ked budu icka zospodu aj ked to spravia zle tak tie Icka nedovolia stropu spadnut. samozrejme strop treba odlahcit a skusit nadvihnut kvoli prehnutiu tych Icok.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Statik a projekt ! Stropná konštrukcia nie je recept na parené buchty...
    mackoivan Zbytočne vyhodené peniaze. V D Micinej sa jednému prehol strop o 10 CM . Neostávalo nič iné len nanovo podoprieť , tým aj nadvihnúť a na ten nestabilný nanovo nabetonovat nový železobetónový strop . Ľudia zabúdajú dávať striedavo oceľové prúty s ohybmi a dávajú len rovné. Ten spodný strop sa potom prisroboval k tomu na ňom. Ten vrchný už pre istotu predimenzovali. Je tomu už 40 rokov a nie sú s tým žiadne problémy.
    bodliak Fakt jednemu z Dolnej Micinej ? Tak aby to dali do ucebnic, nie ?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Skús si vypočítať sám, že o čom to je...to nie je hranie gorotiek.
    ...a v konečnom dôsledku TY (plus rodina) budeš pod tým stropom chodiť.
    https://www.instaluj.cz/nosnik#

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.