Zavrieť

Porady

RZD 0,04 € nedoplatok - zraziť alebo nie?

ahojte, robím RZD z-covi, ktorý si mesačne uplatnoval danový bonus na dieťa, teraz si nie som istá, ak mu vyšiel nedoplatok 0,04 eur na dani, ci mu tento nedoplatok zraziť. preto že do 5 eur sa daň nezráža, ale ma mýli §36 ods.5
prosím skúsenejších o radu. ďakujem.
4 komentárov     zbaliť
Mila123 do 5 eur cez DP sa neuhrádza, ale cez RZZP a pri poukázaní dane (2%ň sa musí dozrážať do nuly
cinky16 2% nepoukazuje, tak tiež nezrážať?
Mila123 nie
cinky16 dakujem MIla123,betka122 a Ľaľa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka122 je offline (nepripojený) betka122

    betka122
    ak v žiadosti o vykonanie RZD žiadal o potvrdenie o zaplatení dane tak treba nedoplatok zraziť
    cinky16 dobrý deň, nežiadal o potvrdenie o zaplatení dane. Takže nezrážať?
    betka122 nie

    Ľaľa je offline (nepripojený) Ľaľa

    Ľaľa
    Súhlasím s betka 122
    Naposledy upravil Ľaľa : 21.03.19 at 13:04 Dôvod: chybná odpoveď
    cinky16 ale mesačne poberal DB, nie v RZD.

    RZD 0,04 € nedoplatok - zraziť alebo nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.