Zavrieť

Porady

alikvotne náklady pri podnikaní v rodinnom dome?

Dobrý deň, preštudovala som veľa o tom či si dať/nedať alikvotnú časť za energie do nákladov firmy ak sídli v rodinnom dome, ale je veľa rôznych názorov. Ja by som chcela počuť konkrétne, kto s tým má skúsenosť, či a ako si tieto náklady dáva do účtovníctva. Veľa ľudí sa na to už pýtalo predo mnou, preto myslím , že niekto sa už musel dopátrať odpovedi . Teda v prípade, že ide o môj dom , nemám ani nebudem mať oddelené merače na miestnosť kde sa prevádzkuje podnikanie, či je naozaj možné alikvotne podla m2 prepočítať náklady na firmu. Bola by som rada keby napíše niekto kto s tým má naozaj skúsenosť, nie iba linky na ďalšie diskusie- tie som čítala.
7 komentárov     zbaliť
ivka70 a mas vynatu cast rodinneho domu na podnikanie, zmenu na katastri a platis za tu cast domu dane ako podnikatel? mas ako podnikatel zabezepceny v tom dome odvoz komunalneho odpadu?
llentikaa ano platim dane z nehnuteľnosti tak , že sa v nej aj podnika, odvoz odpadu mam taktiež zabezpečený.
ivka70 Potom by ste mali vediet aj pri pripadnej danovej kontrole zdovodnit ako vypocitavate podiel na energiach pre podnikanie .... Treba si vypracovat nejaku smernicu, co a akym podielom zapocitavate, aby ste vedeli preukazat co je v uctovnictve ....
buchač Kto hľadá, ten nájde.
https://www.porada.sk/t8973-kancelar...nnom-dome.html

P.S.:
Názor na hento ale radšej nedávam.
veronikasad podnikáš ako FO alebo s.r.o. ? V akej oblasti ?
llentikaa ide o s.r.o. a je to ambulancia
veronikasad Kto je vlastníkom domu ? Majú medzi sebou uzatvorenú nájomnú zmluvu, keďže ie o právnickú osobu ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    annova je offline (nepripojený) annova

    annova
    Kedze tam prevadzkujete ambulanciu, urcite mate najomnu zmluvu medzi majitelom RD a s.r.o. Ak je majitelov RD viac, musia vsetci suhlasit. V zmluve si mozete dohodnut delenie nakladov na energie podla m2, alebo podla spotreby jednotlivych spotrebicov - to bude asi realnejsie. Samozrejme do uctovnictva urobit kopiu dokladu o celkovych nakladoch za energie a vypocte pomeru dohodnuteho na zmluve.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Pomerné meranie sa dá zrealizovať aj na jednu miestnosť, okrem toho je možné spočítať postrebu podľa spotrebičov a potom spraviť smernicu na základe faktov.
    ivka70 03.04.19 10:47 odstránil(a) z Porady

    alikvotne náklady pri podnikaní v rodinnom dome?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.