Zavrieť

Porady

Kam hlásiť poškodené dopravné značenie ?

Bývam pri ceste , ktorá nie je v centre obce ale mimo , teda premávka áut je tu značná .
Je tu obmedzená rýchlosť na 70 km/hod. Už možno asi 3 mesiace sú tu vyvrátené dopravné značky ( možno od snehového pluhu , alebo od vandalov – je to už druhý krát ) Jednak je v priekope 70-ka + kúsok dalej značka križovatky. Je to vizitka i práce cestárov. Je to niekedy i tragikomické sledovať ich činnosť , napr. keď prídu piati s jednou lopatou , vykopú kónickú jamku a objemom asi 8 litrov betónu zbetónujú značku. Potom nečudo , koľko to vydrží.
Šoféri súčasný stav využívaú – aj tí čo to tu poznajú , na o výsledok je zrejmý. Hluk , predbiehanie sa v priestore kižovatky , závodná dráha . Tá cesta asi nemá pána , inak neviem ako je možné , že na to automaticky nikto kompetentný nepríde ,alebo na to kašle. Skúsil som vytočiť číslo na dopravý inšpektorát , odbor dopravného inžinierstva , že sa spýtam , čo s tým. No že to nie je ich záležitosť , ale že to oznámia cestárom. No a ďalší mesiac nič.
Čo s tým ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Hlasit to treba spravcovi prislusnej komunikacie.
    Kto nim je sa podla tvojho popisu urcit neda - moze to byt obec, okres, kraj aj stat.
    Mohol by s tym ale pomoct starosta tej prilahlej obce, ten by mal vediet zistit spravcu a mohol by mu to aj nahlasit. Ja by som sa obratila na "moju" obec.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Ja som to oznamil obecnej policii (vlastne policajtovi, lebo je len jeden), nech to posunie kam treba.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Dopravné značenie
    Oddelenie dopravného inžinierstva v rámci „dopravného značenia“ vykonáva nasledujúce činnosti:

    realizuje kontrolu dopravného značenia na cestách SR, ktoré má SSC vo výkone svojej správy, t .j. na cestách I. triedy, ktoré sa označujú číslom 1 – 99. Účelom kontroly je zdokumentovať nedostatky v dopravnom značení z hľadiska zrozumiteľnosti, úplnosti a kvality a zistené nedostatky nahlásiť príslušným okresným správcom ciest I. triedy so žiadosťou o nápravu. Zistené nedostatky posiela príslušným KDI KR PZ a Okresným Úradom - odbor CD a PK na vedomie.
    reaguje na postrehy občanov o chýbajúcom a nezrozumiteľnom dopravnom značení a ich podnety na nápravu dopravného značenia spolu so svojim vyjadrením zasiela príslušným správcom ciest I. triedy k riešeniu.


    https://www.ssc.sk/sk/cinnosti/rozvo...e-znacenie.ssc

    Kam hlásiť poškodené dopravné značenie ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.