Zavrieť

Porady

bazalka do pohára - neviem čo s tým

Dostal som k narodkám bazalku ktorú si mám zasadiť do keramického pohára a nejak neviem čo s tým mám robiť. nie je k tomu žiadna zemina len semienka, nejaká kamenná drť a kolieska z kokosového vlákna (tak píšu v zložení) . žiadny návod. nemám ani len približnú potuchu čo s tým všetkým mám robiť. ďakujem za radu
P_20190521_155316_1.jpg  
vicktor super darcek
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Na keramzit das to koliecko z kokosovej drte, na to nasypes semienka, dosypes okolo zvysok keramzitu, polievas a cakas

    https://www.ireceptar.cz/zahrada/ker...i-rostlin.html

    Pěstování v keramzitu
    Keramzit lze dokonce použít i místo substrátu – jde o v podstatě hydroponické pěstování, ale rostliny mají v kuličkách keramzitu oporu a ke kořenům se také lépe dostane vzduch.

    K přechodu na pěstování rostlin v keramzitu volíme období jarního přesazování.
    Vždy vybereme květináč větší alespoň o 8 cm, než byla původní nádoba.
    Na dno nádoby nejprve nasypeme zhruba pěticentimetrovou vrstvu keramzitu.
    Přesazovanou rostlinu opatrně vyjmeme z původního květináče a vložíme ji do nádoby nové, kde jsme vytvořili drenáž.
    Kuličky nasypeme i do volného prostoru, který zbývá mezi stávajícím balem rostliny a stěnou květináče.
    Citroon22 to fakt nie je treba žiadna zemina? určite to bude rásť v tých kameňoch? :-o...o tom som v živote nepočul žeby také niečo bolo možné...
    misoft To nie sú kamene - je to keramzit - vyhľadaj si to na nete - je to 100% íl.

    bazalka do pohára - neviem čo s tým

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.