Zavrieť

Porady

Daruj krv

Idem robiť propagandu a dúfam, že ma nik nezažaluje za porušovanie autorských práv:

"Národná transfúzna stanica mobilizuje darcov krvi

Bratislava 28. augusta (TASR) - Národná transfúzna služba Bratislava (NTS SR) dnes požiadala občanov, aby prišli darovať krv. Dôvodom sú zvýšené požiadavky bratislavských nemocníc predovšetkým na krvné skupiny s negatívnym Rh faktorom a skupiny A pozitív a 0 pozitív.

Krv je možné darovať každý pracovný deň v ružinovskej transfúznej stanici od 7.00 hod. do 12.00 hod. a na Kramároch od 7.00 hod. do 11.00 hod. TASR o tom informovala vedúca lekárka NTS SR Daniela Cupaníková."

Ja osobne zajtra ráno o 7,00 stepujem pred Ružinovom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Ja Ti za to dávam bod. To je to naj..... čo som tu dnes prečítala. Ja stepovať s Tebou nebudem, lebo hlásili že len tí, čo neužívajú pravidelne lieky.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Ja síce beriem pravidelne L-Thyroxin, ale mám priamo pani primárkou potvrdené, že darovať môžem.
    A ďakujem Ti za bodík, ako aj ostatným, ktorí ma obodovali v iných témach a doteraz som nepoďakovala.
    Elena Navrátilová
    Aj ja beriem L-Thyroxín, aj accupro, vasocardin, ascorutin, onyxon, magnezium. Tak neviem či môžem dávať krv. Mám A1B pozitív. Takú veľmi nechcú, už mi 3 x zobrali.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ja nemôžem darovať krv, nepáči sa im. Ja beriem tiež plno liekov.
    A rada by som.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Nie som síce dochtor, ale domnievam sa, že ascorutin a magnézium na závadu nie je, ten vasocardin je na cievy alebo srdco? A najlepšie je opýtať sa pri takejto kombinácii liekov priamo na transfúzke.
    Elena Navrátilová
    Jasné, keď budem mať trošku kľud, budem sa venovať aj tomuto. Ale teraz mám trošku iné starosti. Ale ak bud eniekto potrebovať A1B pozitív priamo odmňa, rada odovzdám.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Nebola so ďalako od pravdy:p a aby si ELENKA chybne nevysvetlila smajlíka nesmejem z jej problémov ale z toho aká som šikovná (fúúúj samochvála...)
    Elena Navrátilová
    Čo sú to problémy? Vôbec mi Tvoj smajlík nevadí, náhodou keby boli vtedy keď som sa vydávala, dobre by som si to premyslela.xixixi

    Nika je offline (nepripojený) Nika

    Nika
    willma
    Ja síce beriem pravidelne L-Thyroxin, ale mám priamo pani primárkou potvrdené, že darovať môžem.
    A ďakujem Ti za bodík, ako aj ostatným, ktorí ma obodovali v iných témach a doteraz som nepoďakovala.
    Ja tiež beriem L-Thyroxin a na transfúzke mi povedali, že nemôžem darovať........
    Elena Navrátilová
    Ja mám bohužiaľ takú skúsenosť, že vyberajú tých, ktorých krvnú skupinu mom. potrebujú.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Nika
    Ja tiež beriem L-Thyroxin a na transfúzke mi povedali, že nemôžem darovať........
    A to na ktorej??? Lebo ja som sa pýtala priamo pani primárky Babincovej a odvtedy som bola asi dva razy a bez problémov. A aby ste si nemysleli, že som dala len tak málo, mám za sebou už 120 odberov

    Nika je offline (nepripojený) Nika

    Nika
    willma
    A to na ktorej??? Lebo ja som sa pýtala priamo pani primárky Babincovej a odvtedy som bola asi dva razy a bez problémov. A aby ste si nemysleli, že som dala len tak málo, mám za sebou už 120 odberov
    V Ružinove..... Ale ja som si tam len zavolala, lebo to malo byť pre určitú osobu........Ja som predtým tiež chodila dávať krv, ale potom som mala nejaké zdravotné problémy a potom som začala užívať ten L-Thyroxin. Asi sa pôjdem popýtať znova........ A moju skupinu pritom stále hľadajú. Mám B negat.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Ja som túto otázku položila prvý krát ešte minulý rok na Námestí SNP pri mobilnom odbere a potom pri Trojkráľovej kvapke a nebol žiaden problém. Asi treba vyskúšať osobne. A zrovna hľadajú aj negatívy.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Ja som tiež negatív a práve hľadaný. Ale fakt je ten, že už pri výzve darovať krv tu na Porade, v inej téme, som konzutlovala s lekárom a hlásili to aj dnes v telke, že krv môžu darovať len zdraví, t.j. tí, ktorí neberú pravidelne lieky. Elenka a spol. Z toho mi vychádza, že nie sme zdravé. Nevadí, hlavne že milujeme život. Ja verím, že veľa, veľa zdravých poraďáčok / možno tieto naše aktivity čítajú aj Poraďáci/ nám urobia dobré meno. Vďaka aj za tých, čakateľov, ktorí Vám to nemôžu povedať.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Danila
    Ja som tiež negatív a práve hľadaný. Ale fakt je ten, že už pri výzve darovať krv tu na Porade, v inej téme, som konzutlovala s lekárom a hlásili to aj dnes v telke, že krv môžu darovať len zdraví, t.j. tí, ktorí neberú pravidelne lieky. Elenka a spol. Z toho mi vychádza, že nie sme zdravé. Nevadí, hlavne že milujeme život. Ja verím, že veľa, veľa zdravých poraďáčok / možno tieto naše aktivity čítajú aj Poraďáci/ nám urobia dobré meno. Vďaka aj za tých, čakateľov, ktorí Vám to nemôžu povedať.
    Zajtra idem a dám potom info...

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Sľúbené info: upírčenie mám za sebou, už sedím doma, ťukám správičku a pani doktorky som sa opäť pýtala na L-Thyroxin- nie je problém, keď sme riadne nastavení a chodíme na kontroly.

    Nika je offline (nepripojený) Nika

    Nika
    willma
    Sľúbené info: upírčenie mám za sebou, už sedím doma, ťukám správičku a pani doktorky som sa opäť pýtala na L-Thyroxin- nie je problém, keď sme riadne nastavení a chodíme na kontroly.
    Vďaka za info. Ja sa tam teda niekedy zastavím..... Teraz nemôžem...

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    No mne to vychádza akurát v decembri-určite bude Vianočná kvapka tak sa opäť chystám.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.