Zavrieť

Porady

Ako oklamať excel 2007 (makro-bežiaci čas)

Mám v exceli 2007 makro, v bunke mi beží aktuálny čas.

Problém je, že sa z hárka do hárka nedajú kopírovať a prilepovať ostatné údaje.

DOPLNENIE - nová príloha
Naposledy upravil Kabaka123 : 23.07.19 at 12:37
5 komentárov     zbaliť
marjankaj a čo tu bolo? ja som nič nevidel. a čo sa nedá kopírovať?
Kabaka123 Bolo tu niekoľko mojich a príspevkov od ivka70 a už tu nie sú.

Keď mám v súbore uvedené makro, tak nemôžem kopírovať a prilepovať ostatné údaje v súbore.
ivka70 ja som vymazala svoju odpoved ... kedze podla tvojich doplnujucioch udajov bola moja odpoved "out of scope"
marjankaj Z akého hárka do akého?
Kabaka123 z jedného do druhého, to je jedno mám ich 6

Ide o Tvoje makro z tohto príspevku:
https://www.porada.sk/t268445-uprava-excel-tabulky.html
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    elninoslov je offline (nepripojený) elninoslov

    elninoslov
    To je jasné, že to nebude fungovať, veď nastane recalculate listu, teda strata "focusu" kopírovanej bunky. Dá sa to obísť buď zapisovaním času do formulárového prvku (napr. TextBox), ale prídete o Undo. Alebo potom použiť prvok ActiveX (v tomto prípade Label), zapisovať čas doň, a neprídete o Undo. Treba ale, aby mal každý list ActivX Label s názvom "lblCas", a umiestnený tak, aby z neho neukrajovala ukotvená priečka. Tak ako je v príklade. Ak chcete tento prvok ale upravovať, musíte najskôr vyremovať riadok OnTime v makre cas. Až potom dovolí prepnúť "Režim návrhu" na karte "Vývojár".
    Mohlo by sa to zdať super, keby tu nenastával "OnTime Efect" - teda Excel znovu naštartuje OnTime a otvorí zošit po zatvorení. Toto Excel v OnTime žiaľ robí, a čo si pamätám, tak sme to už riešili X krát. Riešenia sú nespoľahlivé. Navyše vždy aj po uložení, treba pri zatvorení uložiť znovu. Treba skúsiť. Teraz mi "OnTime Efect" nerobí, ale stáva sa to.
    Kabaka123 tak keď je s tým taký problém, zaobídem sa bez toho, ale ďakujem za námahu, prilepovanie z hárka do hárka už funguje.

    Ako oklamať excel 2007 (makro-bežiaci čas)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.