Zavrieť

Porady

Bilingválne alebo normálne gymnázium?

Dobrý deň! Idem do deviatky a neviem sa rozhodnúť, na akú strednú školu ísť. Naši ma posielajú na normálne gymnázium, kam chodili aj moji traja starší súrodenci a učiteľka angličtiny ma posiela na bilingválne. Na vysvedčeniach mám samé 1 a učenie ma celkom baví, aj keď s tým mám niekedy problémy. Nenávidím matematiku. Milujem angličtinu, je to moja srdcovka, pozerám v nej aj seriály a filmy (s titulkami), počúvam hlavne hudbu v angličtine, rada ňou rozprávam, niekedy aj keď som sama a ležím na posteli, hovorím o blbostiach v angličtine len tak pre seba. Chcela by som ísť na to bilingválne, pretože môj level ANJ by sa rapídne zvýšil a rozprávala by som ako profík, ale celkom sa bojím prijímačiek, resp. talentoviek. Netuším, čo vlastne na tých talentovkách je a ako sa mám pripraviť. Bojím sa aj toho, že vlastne všetko bude v angličtine. Či už dejepis, občianka, matematika... To bude v angličtine aj slovenčina? Prosím, poraďte mi..
Naposledy upravil Sandra95 : 22.07.19 at 17:09
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Už máš vybraté konkrétne bilingválne gymnázium ? Je v tvojom meste, alebo by si musela bývať na internáte ?
Sandra95 Bilingválne gymnázium Jana Zlatoústeho v Humennom Cca 30 km od našej dediny.
Oliwa Sandra, žiadne talentovky Ťa nečakajú.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    no veď skús a keď ťa nepríjmu, môžeš vždy ísť na normálne gymnázium.
    A nestrachuj sa dopredu, či to zvládneš. Jasne, že zvládneš. Zvládli aj iní. Takže v kľude. Nie je to prechádzka ružovým sadom, ale keď ťa to baví, chod do toho

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Skôr než sa rozhodneš, choď sa pozrieť na deň otvorených dverí, v minulom roku bol koncom novembra...
    Zváž tiež finančné náklady, denné dochádzanie asi kvoli skorému vstávaniu nebude možné - ubytovanie na internáte ... Možno aj preto ti rodičia navrhujú "obyčajné" gymnázium
    Sandra95 Tak finančné náklady sú rovnaké ako na normálne gymnázium, je to v inom meste, ale rovnaká vzdialenosť a autobusy tam chodia. Vstávala by som tak, ako aj teraz, keď chodím do školy- 6:00 Mama chce, aby som šla na normálne gymko asi preto, lebo si myslí, že bilingválne nezvládnem. Hovorí, že načo mi bude angličtina, keď moji súrodenci chodili na normálne a po anglicky vedia. Nechápe, že angličtinu treba v tejto dobe zvládať jak materinský jazyk a že ma ten jazyk jednoducho baví.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Netuším, čo vlastne na tých talentovkách je a ako sa mám pripraviť. Bojím sa aj toho, že vlastne všetko bude v angličtine. Či už dejepis, občianka, matematika... To bude v angličtine aj slovenčina?
    Ak máte záujem o bližšie informácie ohľadom prijímacieho konania alebo štúdia na našej škole, napíšte nám a my radi zodpovieme Vaše otázky
    https://gjzhe.edupage.org/text3/
    ----------------------------
    Nenávidím matematiku.
    Nepomôžeš si...na každej škole je nejaká matematika.
    ------------------------------
    „Je 20 rokov veľa, či málo? Vzhľadom na to, že cirkevné školstvo začalo dýchať až po revolúcii v osemdesiatom deviatom, si myslím že je to dosť,“ uviedol vo svojom príhovore zastupujúci riaditeľ vôbec prvého cirkevného gymnázia v meste Humenné a v prešovskom biskupstve Emil Jaroš.
    https://www.humenne.sk/Aktuality-a-o...20-narodeniny/
    -------------------------------
    Susedovie synovia majú bilingválny gympel.
    Jeden je už dva roky dentista a druhý mal minulý týždeň promóciu na bakalára strojár.
    vicktor "riaditeľ vôbec prvého cirkevného gymnázia v meste Humenné" - ktovie kolko tam je cirkevnych gymnazii teraz...

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Ako prebiehaju prijimacky by ti mala vediet povedat ucitelka, ktora ta tam posiela.
    Alebo najdes na stranke skoly.
    Co myslis pod "talentovky"? Je tam nejake umelecke zameranie? Inak ide o prijimacie skusky - vedomosti.
    Cestovat busom budes do bilingvalu sama a do normalneho s niekym? Mama sa moze obavat aj tohto.

    maja je offline (nepripojený) maja

    maja
    Moje dievčatá chodili na bilingválne v KE, prijímačky boli slovenčina,matematika,angličtina a niečo ako IQ test-rôzne úlohy. Gymnázium vydávalo každý rok knižku o škole,kde boli aj úlohy z prijímačiek, tak skús či to nemajú aj na tej škole. A v angličtine mali niektoré predmety, ktoré si vybrali - obe biológiu. Zisti si, či nemajú deň otvorený dverí, tam sa dozvieš oveľa viac.

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    https://gjzhe.edupage.org/text/?text...ext3&subpage=8
    3-ročná existencia BG ešte nebude mať veľmi veľkú výpovednú hodnotu. Bolo by fajn skontaktovať sa s deckami, ktoré tam študujú. Ak nepoznáš nikoho osobne, trebárs cez fb... Veľa o úrovni napovedia aj študijné výsledky tých, čo sa na ten pokus dali. Jeden anglický lektor to nezachráni. Záleží na kvalite ostatných vyučujúcich.
    Mila123 ale i na tom záleží,na vyučujúcich, na vlastnej motivácií,
    ale dnes ti v živote nestačí iba angličtinu (prekladateľ, tlmočníctvo a pod.) ale musíš mať i odbornosť.....
    ja to poznám zo skúseností mojich detí (ich spolužiaci na VŠ sa nedostali na prvý pokus, nakoľko im chýbali hodiny CH, Bio, resp. vedomosti z týchto predmetov, nemali toľko hodín z týchto , pre nich dominantných predmetov ako obyčajné gymnázium)
    Oliwa Presne. Tu je napr. vidieť, koľko h je venovaných angličtine a koľko odborným predmetom:
    https://gjzhe.edupage.org/svp/
    U nás keď vzniklo nemecké BG, deckám sa na ňom rapídne zhoršil prospech zo všetkých predmetov, lebo ak má niekto napr. jednotku z matematiky v SJ, neznamená to, že tak to bude aj v NJ... Ako budú pripravení na budúce prijímačky, je vo hviezdach... Zrejme to budú riešiť doučovaním - po 5 rokoch štúdia... Už dnes to mnohí /najmä rodičia/ ľutujú. Sú aj efektívnejšie formy zdokonalenia sa v cudzích jazykoch, s menšími negatívnymi dôsledkami a bez straty 1-2 rokov života. Ale ktovie, Humenné bude možno výnimkou. Plagát s Big Benom a parlamentom je len veľké lákadlo pre malé deti... Hoci za svojimi snami treba ísť. Len si treba zvoliť tú správnu cestu...

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    co mame poradit? ved ked ta bavi anglictina tak chod na bilingvalne. som netusil ze rodicia rozhoduju o tom kam pojdu deti na strednu alebo v com je ten problem?
    ivka70 22.07.19 18:26 odstránil(a) z Porady

    Bilingválne alebo normálne gymnázium?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.