Zavrieť

Porady

Príspevok na rekreáciu podľa novely Zákonníka práce


Dobrý deň, môžem si uplatniť príspevok na rekreáciu keď som tam bola s partnerom s ktorým ale nežijeme v spoločnej domácnosti? Nechcem si uplatňovať aj na neho iba na seba. Zamestnávateľ odo mňa žiada, aby som uviedla na žiadosť aj meno osoby s ktorou som bola na rekreácii lebo na FA je uvedené "Ubytovanie pre 2 osoby". Ale ja si nechcem uplatniť príspevok aj na partnera. Nie je jedno s kým som bola na rekreácii, keď ďalšiu osobu neuvádzam a celú rekreáciu som platila ja? Čo sa rozumie pod pojmom uplatniť si na osobu žijúcu v spoločnej domácnosti?

Aký má význam si uplatniť príspevok na manžela/manželku, deti alebo iné osoby žijúce v spoločnej domácnosti keď na rekreácii sa musí zúčastniť aj samotný zamestnanec a na dokladoch musí byť aj tak uvedené meno zamestnanca, aby mu príspevok uznali a prepláca sa z celkovej uhradenej sumy a nie na osobu? Alebo to mám chápať tak, že si zamestnanec môže uplatniť napr. na dcéru, ktorá išla na rekreáciu s partnerom? Keď sa na rekreácii musí aj tak zúčastniť aj zamestnanec tak z akého dôvodu si potom má uplatňovať na ostatné osoby? V tom prípade je jedno či ide sám alebo s celou rodinou. Alebo ako jediný z domácnosti s kamarátmi.

Ďakujem
Naposledy upravil KMaja : 05.08.19 at 11:47
4 komentárov     zbaliť
ivka70 Jedno je to iba v pripade, ked suma zaplatena zamestnancom len za neho prekracuje 500 eur - potom staci, ze si uplatnuje sam na seba.

Ak vsak cela rodina (zamestnanec + maznel + deti) zaplatil iza celu dovolenku 500 eur, uplatnenie len na seba by mu nezarucilo prispevok v maximalnej vyske.
KMaja A na základe čoho zistí zamestnávateľ či tam bol sám alebo s rodinou? Prečo keď ide s rodinou a uplatní si iba na seba mu nezaručí príspevok v maximálnej výške? Keď dovolenku platí ten zamestnanec v obidvoch prípadoch, aj keď ide sám aj keď ide s rodinou?
ivka70 O prispevok zamestnanec ziada a tam uvedie aj to, na koho si uplatnuje.
Ak sa rekreovat budu 4 osoby a uplatni si len na seba, zamestnavatel zoberie len 1/4 hodnoty faktury.
Ak tam budu 4 osoby a 3 znich budu zamestnancove deti a uplatni si prispevok na vsetky osoby a deti vymenuje, zamestnavatel zoberie celu hodnotu faktury.
veronikasad aká je hodnota faktúry ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Príspevok na rekreáciu podľa novely Zákonníka práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.