Zavrieť

Porady

Betónový plot okolo rodinného domu

Po príchode na môj pozemok, ktorý užívam som zistila, že sused okolo svojho rodinného domu, ktorý stavia postavil betónový plot z tvárnic, ktorý v jednej časti dosahuje výšku 2,8 metra na konci pozemku v začiatku 1,2 m. Môže takáto stavba aj keď sa jedná o plot svojvôľna bez povolenia. Dom ešte nemá skolaudovaný a kde sa domôcť pravdy. Vraj sa mám ísť pásť bola odpoveď suseda. Ale predsa ja keď si dám na svoj pozemok deku on na mňa hľadí z oblakov. Nie je to porušovanie súkromia a pod.
Ďakujem Vám.
5 komentárov     zbaliť
misoft
No asi sa pletiem, ale plot z tvárnic nebude plotom, ale múrom a na to už asi bude potrebovať povolenie. Skúsiť samosprávu, stavebný úrad, čo oni na to. A za ďalšie - ak tam bude mať ten múr - to má rontgenové oči, aby videl cez ten múr?
Chobot Pletieš sa. Stavebný zákon nepozná pojem múr. V zmysle zákona je to všeobecne stavba, resp. konkrétne plot.
vicktor som zistila ... zenaty ... z oblakov ...
Podla mna si ta na deke bude obzerat spoza 1,2 m plota, nie spoza 2,8 m, leda by tam vyliezol po rebriku a sedel hore.
Chod na obecny / mestsky urad a opytaj sa ci / co oznamil.
korela Pre voyerov neexistuje žiadna prekážka. Keď sa zadný sused vynadíva, ešte sa akože postaví k stromu na rebrík. U nás sa teraz prázdninuje, takže ... , asi mu nestačia svoje dcéry. Plot je plný.
bettylou No vieš, s tým súkromím je to tak: Jeden keď na záhrade číta (a nielen číta)plejboja, tak si spomenie, že ho stále sleduje satelit a ktovie kto na neho z Ameriky kuká. A najviac ho serie, že na jeho plejboj ten druhý nedal love.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Chobot je offline (nepripojený) Chobot

  Chobot
  Všeobecne podľa stavebného zákona na výstavbu oplotenia netreba stav. povolenie, pokiaľ plní funkciu doplnkovej stavby k hlavnej stavbe. V tomto prípade hlavou stavbou je dom (píšeš, že sused tam má dom, teda má hlavnú stavbu) a oplotenie je doplnková stavba, na ktorú stačí ohlásenie stavby na stav. úrade. Na výstavbu oplotenie nepotrebuje tvoj súhlas. Je len logické, že si niekto okolo svojho domu postaví plot, či už taký alebo onaký. Preto tvoja námietka voči výstavbe plotu je ... no sused ti to ešte slušne povedal, že máš sa ísť pásť.

  Zo zadania som nepochopil, čo konkrétne ti na plote vadí. Že je vzadu vysoký? Alebo že je vpredu nízky (1,2 m) a že ťa môže vidieť keď si na deke (a si muž či žena, lebo z príspevku sa zdá, že si sa ešte nerozhodol / nerozhodla čo chceš byť)? Doteraz ste nemali asi žiadny plot. Doteraz ti nevadilo, že ťa vidí? A z akých oblakov na teba pozerá? Však máš súkromie na svojom pozemku, alebo v tvojom dome. Ak ti vadí, že ťa niekto môže vidieť, postav si vlastný, ešte vyšší plot.

  Alebo upresni zadanie - čo ti vlastne vadí.
  Nandrolon :-))))))))))) .... sa ešte nerozhodol/nerozhodla ... :-))))))))))))))

  besttracker je offline (nepripojený) besttracker

  besttracker
  ak ho postavil na svojom pozemku nepotrebuje tvoje povolenie ......... plot je drobna stavba ,staci ohlasenie na stavebnom urade ....... :-) max ho mozes udat ci to sedi s nakresom ktory dal na stavebne povolenie ,ak nesedi daju mu tusim 100 eur pokutu ..... inac nemozes nic,maximalne si mozes postavit na svojom pozemku plot aky uznas za vhodne ty.......

  Betónový plot okolo rodinného domu

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.