Zavrieť

Porady

Dohodári-študenti

Ahojte,
som si vedomá, že od 1.8. platí zamestnávateľ za dohodárov 0,25% garančné poistenie, práve preto som si hneď nainštalovala "POHODE" najnovší update 8301. Po zúčtovaní miezd za august sa mi ale neobjavilo tých 0,25% u dohodárov-študentov.
Aké máte skúsenosti?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    Medzitým som našla odpoveď, prikladám:
    "Od 1.8.2006 platia zmeny zákona o sociálnom poistení.
    Najväčšou zmenou, ktorá sa dotkne miezd je skutočnosť, že sa od tohto dátumu platí garančné poistenie i za dohodárov. Program POHODA toto poistné do Personalistiky nepridá automaticky. Je preto potrebné, aby ste si, pred vystavením miezd za august, u každého dohodára v Personalistike na záložku "Dane a poistné" pridali ďalší riadok OD 08/2006 - garančné poistenie - zamestnávateľ."

    aladin je offline (nepripojený) aladin

    aladin
    Dodal by som snad ze vo vykaze na prvej strane mi napise sumu , kolko platil ale v prilohe nie.

    Palino je offline (nepripojený) Palino

    Palino
    aladin
    Dodal by som snad ze vo vykaze na prvej strane mi napise sumu , kolko platil ale v prilohe nie.
    Ale na to v tlačive SP nie je kolonka, takže asi ani nemá kde napísať.

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    Palino,
    máš pravdu, ja som to chcela dopísať ručne, no potom som si uvedomila, že garančné poistenie som nemala v prílohe ani predtým pri stálych zamestnancov, tak som to nechala tak.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.