Zavrieť

Porady

Zamestnanec, alebo žvnostník

Chcel by som poradiť v nasledovnej veci : Pracujem ako obchodník v spol s.r.o. Momentálne som riadne zamestnaný, no uvažujem prejsť na živnosť. Je to výhodné ? Prípadne ak treba doplniť informácie, budem sa snažiť pružne odpovedať.

Ďakujem.

B.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Ak si zamestnaný na TPP, tak by si mal zvážiť, prečo chceš byť SZČO. Najmä vzhľadom na vek, Tvoj príjem a pracovné podmienky.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Brano3D
    Chcel by som poradiť v nasledovnej veci : Pracujem ako obchodník v spol s.r.o. Momentálne som riadne zamestnaný, no uvažujem prejsť na živnosť. Je to výhodné ? Prípadne ak treba doplniť informácie, budem sa snažiť pružne odpovedať.

    Ďakujem.

    B.
    Pozri si napr. i túto debatu:


    http://www.porada.sk/showthread.php?...ht=%BEivnos%BB

    Brano3D je offline (nepripojený) Brano3D

    Brano3D
    Mám 24 rokov, pracujem na TPP a prečo by som chcel prejsť na živnosť ? Neviem presne ako je pre zamestnávateľa výhodné, aby som bol zamestnancom na TPP v porovnaní zo živnosťou. Môj zárobok sa pohybuje od 6000 do 35000 v čistom záleží fakt od mesiaca ( priemer cca 18.000,- v citom mesacne ) Popri zamestnaní spravím príjem na rôznych ( legálnych :-) ) aktivitách cca 30.000 rocne - plánujem toto čislo budúci rok znásobiť tak 5x.

    Cielom prejst do pomeru zivnostnik - s.r.o. je setrenie na daniach a dokladovanie prímou z externej cinnosti.
    Co sa tyka pracovneho casu, miesta v kancelarii, vyutitie firemneho telefonu ako do teraz - len ina forma vypalcania.

    Je to možné / výhodné ?

    Ďakujem.

    Braňo.

    Zamestnanec, alebo žvnostník

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.