Zavrieť

Porady

odstúpenie od zmluvy pri kúpe tovaru

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať na možnosť vrátenia tovaru pri kúpe na diaľku.
Objednala som tovar žiaľ zlý. Platila som prevodom - platba kartou. Hneď po uhradení obj. som zistila, že som objednala zlý tovar a tak som hneď obj. zrušila. Predávajúci udával, že kupujúci môže odstúpiť od zmluvy bez udania dôvodu. (samozrejme pred potvrdením, že objednávku prijali a odoslali). Urobila som tak , ale žiaľ odpoveď neprišla - len že je tovar poslaný. Môžem odmietnuť prevziať tovar aby sa vrátil späť predajcovi? (netýka sa to dobierky, tovar je uhradený vopred). Alebo ho musím prebrať a poslať späť? Takýmto spôsobom mi vzniknú výdavky na poštu - keďže obchod je síce SK ale tovar treba zasielať na stredisko do Maďarska. Vopred som žiadala aby tovar neposielali - no.... poraďte prosím. Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
kopretinka Čo je v obchodných podmienkach ohľadom stornovania objednávky?Väčšinou tam majú 24hod.termín na storno.
To je čo za sprostosť,že tovar sa vracia do Maďarska?
Slovensks eshop nemôže mať takúto podmienku.
Sinkl V prvom rade sa ospravedlňujem, že reagujem až teraz - mali sme výpadok. V obchodných podmienkach je, že môžem obj. zrušiť pred potvrdením resp. akceptáciou objednávky z ich strany. Tak som aj urobila. No prišla mi správa od doručovacej spol. že predajca vytvoril obj. a mám čakať na dodanie, že ma budú kontaktovať. Momentálne som na tom tak, že tovar dodnes neprišiel, obchod na správy nereaguje - tel. číslo neuvedené. V podmienkach má, že ak chcem vrátiť tovar tak na adresu:.... je to v Maďarsku. Tak som kontaktovala doručovaciu spoločnosť - odpísali , že predajca vytvoril obj. na odoslanie tovaru ale reálne ešte tovar nedodal ich prepravnej spoločnosti. Tak čakám čo bude. V každom prípade ďakujem za Vašu reakciu .
A momentálne to je nahodené v systéme takto:
10. 12. 2019 13:51 Internetový obchod odovzdal informácie o zásielke.
11. 12. 2019 20:33 Zásielka bola prevzatá k preprave a je doručovaná na cieľové miesto. (Na ceste)
kopretinka No podľa toho by to mal mať prepravca,ale ten tvrdí,že to nemá.Neverím,že to je klasický eshop.
Daj sem link.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    odstúpenie od zmluvy pri kúpe tovaru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.